Medveščak potopljen šesti put zaredom!

Nakon potopa kod ORLI Znojma (8:2), hokejaši zagrebačkog Medveščaka poraženi su u dvoboju 12. kola EBEL lige. Bolji od Medvjeda u Ledenoj dvorani Doma sportova bio je Linz s 3:2.

16.10.2011.
22:55

Prvu je trećinu gostujući sastav dobio s 2:0. Za Linz su zabili Danny Irmen u petoj i Martin Grabher Meier u 17. minuti. U drugoj dionici igre Medveščak vraća neizvjesnost u susret i golom Saše Martinovića na asistenciju Vjačeslava Truhna u 24. minuti smanjuje na 2:1. Gosti vraćaju dva gola prednosti u 35. minuti golom Franklina MacDonalda, ali pogodak Davida Brinea na asistenciju Andyja Serticha u 39. minuti obećava neizvjesnost u posljednjoj dionici igre. No, posljednja trećina nije nikako dobro počela za Medvjede budući je na deset minuta isključen Tomislav Zanoški zbog burne reakcije na jednu odluku sudaca o zabranjenom ispucavanju kontra zagrebačke momčadi. Medveščak je desetminutni period s igračem manje uspio sačuvati netaknutu mrežu, a potom je i sam imao dva igrača više nakon isključenja Franklina MacDonalda i Curtisa Murphyja. Ipak, mrežu Linza Medvjedi više nisu tresli i doživjeli su i šesti poraz u nizu ako se u obzir uzme i kontroverzni poraz od Klagenfurta (za zelenim stolom, op.a.). Sljedeća utakmica (21. listopada) Medveščaku donosi gostovanje kod Graza.

Medveščak – Linz 2-3 Salzburg – Klagenfurt 4-2 Olimpija – Villach 5-2 Alba Volan – Acroni Jasenice 2-4 Vienna Capitals – Graz 3-4, penali Redoslijed: 1. Linz 20 (-1), 2. Klagenfurt 19 (-1), 3. Olimpija 17 (-1), 4. Alba Volan 14, 5. Salzburg 12 (-1), 6. Graz 12 (-1), 7. Vienna Capitals 11 (-1), 8. Znojmo 10 (-2), 9. Medveščak 8 (-1), 10. Jesenice 6 (-1), 11. Villach 4 (-1)