PORAZ U TEŠKOJ UTAKMICI / Hrvatske vaterpolistice potopljene od Mađarica u Splitu: Četvrtfinale ipak neupitno

Za dva dana Hrvatska igra zadnji dvoboj u skupini protiv jakih Grkinja.

1.9.2022.
19:09
Pixsell

Hrvatske vaterpolistice poražene su u dvoboju 4. kola A skupine Europskog prvenstva u Splitu od Mađarske s (3-5,2-4, 1-7, 0-5)

Poraz od ekipe koja je u stalnom svjetskom vrhu i koja je osvojila naslov prvaka prije šest godina, a prije dvije godine broncu, i nije novost, no hrvatska ženska reprezentacija postavlja nove letvice u Splitu.

BRAVO CURE! /

Povijesni uspjeh za Hrvatske vaterpolistice: U Spaladium Areni pale Rumunjke za četvrtfinale Europskog prvenstva

Rasterećene i pune samopouzdanja nakon visokih pobjeda nad Njemačkom i Rumunjskom, te povijesnog plasmana u četvrtfinale, hrvatske vaterpolistice su početkom druge četvrtine zaostajale svega 4-5 jer su superjakim Mađaricama u prvih deset minuta utrpale čak četiri gola. Takvo nešto je prije samo godinu dana bilo posve nezamislivo, obično bi selekcije poput Mađarske vodile s desetak razlike već u prvoj četvrtini,no izabranice Aljoše Kunca su na ovom prvenstvu dale više od očekivanoga.

Naravno da su Mađarice na kraju ipak uvjerljivo slavile sa 16 razlike jer Hrvatice nemaju niti približno širinu kao Mađarice.

Kod Hrvatske su kapetanica Ivana Butić i Iva Rožić zabile po dva, a Emmi Miljković i Bruna Barišić po jedan, dok je kod Mađarske prednjačila Gretta Gurisatti s pet golova.