VELIKA BORBA /

Dvostruki olimpijski pobjednik odustao usred maratona, Etiopljanin slavio u Parizu

Tola je rano stvorio prednost...

10.8.2024.
10:39

Etiopljanin Tmirat Tola osvojio je naslov pobjednika u olimpijskom maratonu u nedjelju na Igrama u Parizu.

LUDNICA /

Javio se Dubravko Šimenc i poslao emotivnu poruku hrvatskim vaterpolistima

LUDNICA /

Tola, koji u nedjelju slavi 33. rođendan, pobijedio je s vremenom 2:06.26, novim olimpijskim rekordom, ispred Belgijanca Bashira Abdija (2:06:47) i Kenijca Bensona Kipruta (2:07:00).

Tola je rano stvorio prednost nakon što se izdvojio iz skupine na prvom strmom usponu iznimno brdovite staze. Imao je 18 sekundi prednosti na 35 km. Svjetski prvak u maratonu iz 2022. godine je postao prvi Etiopljanin pobjednik olimpijskog muškog maratona u 24 godine.

Zlatni iz Tokija i Rio de Janeira Kenijac Eliud Kipchoge nije uspio osvojiti treći uzastopni olimpijski naslov, odustao je nakon 30. kilometra.