REGIONALNA LIGA / Jadran razbio Crvenu zvezdu, Jug im propustio pomoći u borbi za naslov

Na ljestvici je vodeći splitski Jadran sa 17 bodova iz sedam nastupa. Novi Beograd ima 14 bodova iz šest utakmica, a Jug je treći sa 12 bodova iz sedam dvoboja.

11.4.2024.
23:15
Ivana Ivanovic/PIXSELL

Vaterpolisti splitskog Jadrana svladali su beogradsku Crvenu zvezdu sa 14-7, a dubrovački Jug Adriatic osiguranje je poražen od Novog Beograda sa 16-14 u dvoboju koji je odlučen raspucavanjem s pet metara, jer je nakon četiri četvrtine rezultat bio 11-11.

ATALANTA SLAVI /

Liverpool potopljen na Anfieldu u utakmici u kojoj se pisala povijest, zabio i Pašalić

Jadranaše je do uvjerljive pobjede na poljudskom bazenu predvodio Jerko Marinić Kragić sa četiri pogotka, dok je dva postigao Konstantin Harkov. Od splitskih vaterpolista se u strijelce nisu upisali samo Matias Biljaka i Duje Pejković. Za Crvenu zvezdu su po dva pogotka postigli Dušan Marković i Gavril Subotić.

U uzbudljivom i rezultatski neizvjesnom dvoboju Jug Adriatic osiguranja i Novog Beograda, momčad Vjekoslava Kobešćaka je veći dio utakmice provela u vodstvu, ali ono ni u jednom trenutku nije bilo veće od dva gola. Na kraju su se Dubrovčani morali spašavati i jedva su izborili neodlučen rezultat nakon 32 minute igre.

U raspucavanju je prvi Jugov izvođač Toni Mozara poslao loptu preko grede, dok su svi igrači Novog Beograda bili precizni i tako svojoj momčadi donijeli dva boda. Žuvela je s tri gola bio najbolji strijelac Juga.

U petak će u Splitu biti odigrani dvoboji Jug Adriatic osiguranje - Crvena zvezda (19 sati) i Jadran Herceg Novi - Novi Beograd (20.45 sati).

Odluka o pobjedniku regionalne lige u ovoj sezoni past će u subotu, u dvoboju splitskog Jadrana i Novog Beograda (19.45).