Nažalost, nakon odlične prve vožnje, Ivica Kostelić odvozio je slabu drugu vožnju.

6.1.2013.
10:02

U prvoj vožnji je Kostelić zauzeo odlično 4. mjesto, s 23 stotinke zaostatka za vodećim Šveđaninom Jensom Byggmarkom. Bila je to njegova nedvojbeno najbolja vožnja ove sezone, kojom je podsjetio na svoje ranije nastupe na Sljemenu.

Nažalost, u drugoj vožnji hrvatski majstor nije uspio ponoviti ili čak nadmašiti takav nastup. Imao je tek 25. mjesto druge vožnje, te je utrku završio na 8. mjestu. Marcel Hirscher, ukupni pobjednik Svjetskog kupa prošle sezone, potvrdio je još jednom odličnu formu. Nakon prve vožnje je 23-godišnji Austrijanac držao drugo mjesto, s jednom stotinkom zaostatka za Byggmarkom.

No, sjajnom vožnjom u drugom laufu, osigurao je novu pobjedu na Sljemenu, kao i prošle godine. Ostvario je 15. pobjedu u karijeri u Svjetskom kupu, a osmu u slalomu, uz sedam u veleslalomu. Byggmark, koji je ostao zadnji u startnoj kućici, napravio je veliku pogrešku, te je na kraju osvojio tek 26. mjesto.

Njegov sunarodnjak Andre Myhrer osvojio je drugo mjesto s 57 stotinki zaostatka, dok se Austrijanac Mario Matt, peti nakon prve vožnje, na kraju probio na treće mjesto, s jednom sekundom i 9 stotinki zaostatka.

Ispred Ivice Kostelića, plasirali su se još Talijan Stefano Gross (+1.15), Nijemac Felix Neureuther (+1.31), Francuz Alexis Pinturault (+1.33) i Talijan Manfred Mölgg (+1.73).