BRAVO MAJSTORE! / Hrvatska opet ima europskog prvaka, Splićanin je već peti put na vrhu: 'Lijep je osjećaj i dalje biti na vrhu'

Prvi europski naslov osvojio je još 2011. godine u Moskvi, tri godine kasnije slavio je u Antalyji, potom 2016. u Varšavi, lani u Manchesteru, a sada i u Rotterdamu

16.8.2023.
19:59
HPO

Najbolji hrvatski paratekvondaš Ivan Mikulić nastavio je svoju dominaciju na "Starom kontinentu" osvojivši već peti naslov europskog prvaka u karijeri.

ZATVORENE SU 16. LJETNE POI U TOKIJU /

Ivan Mikulić nosio je hrvatsku zastavu na zatvaranju rekordnih POI za Hrvatsku

Mikulić je do pete europske krune u karijeri stgao na "European Para Championships 2023. u Rotterdamu, multi sportskom događaju na kojem se istovremeno održavaju Europska prvenstva u čak 10 parasportova, pobijedivši u kategoriji K44 +80kg.

"Osjećaj je odličan. Došao sam u Rotterdam zbog naslova i uspio sam. Ovo mi je peti naslov prvaka Europe i to baš lijepo zvuči," kazao je 28-godišnji Splićanin.

"Nije mala stvar osvojiti pet europskih naslova," dodao je Mikulić koji u svojoj riznici medalja ima i paraolimpijsko srebro iz Tokija, svjetsko zlato 2015. iz turskog Samsuna, ukupno 13 medalja s velikih natjcanja.

Finale je bilo napeto

Nakon uvjerljivog trijumfa u polufinalu protiv Gruzijca Davida Makadzea (37-5), dečko sa splitske "Visoke" je u finalu u dramatičnoj borbi pobijedio Britanca Matthewa Busha sa 37-30.

"Bilo je teško. Bush je viši od mene, veliki je i jak tip. S njim u borbi morate biti pametni. Gubio sam, ali nisam gubio nadu. Ni na sekundu. Malo sam promijenio svoju taktiku i to je pomoglo," dodao je i osvrnuo se na svoj peti europski naslov.

"Nakon svih ovih godina u paratekvandou i još uvijek biti na vrhu, to je stvarno lijep osjećaj," dodao je.

Ivanov trener Mladen Tomić je dodao kako je u finalu bila teška borba.

"Bush ima dva metra i 120 kilograma. Nije se lako boriti protiv njega. No, Ivan ga je dobio već treći put."

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.