ŠTETA / Hrvatski skijaši daleko od postolja Schladmingu: Nijemcu u drugoj vožnji dovoljno sedmo najbolje vrijeme za pobjedu

Uz snažnu kišu koja je padala gotovo cijelu večer, Strasser je imao najbolje vrijeme prve vožnje

24.1.2024.
23:15
profimedia

Nijemac Linus Strasser ponovno je bio prvi u slalomu u Schladmingu, dok je od hrvatskih skijaša jedini do bodova stigao Samuel Kolega osvojivši 23. mjesto sa zaostatkom od 3.21 sekundi za pobjednikom.

SJAJNA UTRKA /

Zubčić sjajno krenuo u drugu vožnju, pa na kraju završio peti u Schladmingu, Odermatt bio 11. pa slavio

Uz snažnu kišu koja je padala gotovo cijelu večer, Strasser je imao najbolje vrijeme prve vožnje (50.46 sekundi), dok mu je u drugoj vožnji bio dovoljan sedmi rezultat da bude bolji od Norvežanina Timona Haugana. To mu je ujedno i peta pobjeda na Svjetskom kupu.

Na postolju im se pridružio Francuz Clement Noel koji je za pobjednikom zaostao više od jedne sekunde (+1.02).

Hrvatski skijaši nisu se baš proslavili.

Nakon što je u prvoj vožnji najveći dio zaostatka nakupio u donjem dijelu staze, Samuel Kolega je u drugoj vožnji bio odličan u drugom i trećem sektoru, ali je u prvom i posljednjem izgubio gotovo sekundu, što mu je odnijelo mogućnost za bolji plasman. Kolega je utrku završio na 23. mjestu.

Među sedmoricom koji nisu došli do cilja druge vožnje bio je i Filip Zubčić te se tako pridružio Istoku Rodešu koji nije stigao do cilja prve. Zubčić je ostao u stražnjem položaju prije prvog prolaznog vremena i promašio je sljedeća vrata.

Nova stanica Svjetskog kupa je njemački Garmisch-Partenkirchen u kojem će se skijaši u subotu i nedjelju boriti za bodove u superveleslalomu pa tamo na startu neće biti hrvatskih predstavnika.

Napete i atraktivne utakmice Europskog prvenstva gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.