NOĆNI SLALOM / Filip Zubčić u drugoj vožnji poporavio plasman, ali ostao daleko od vrha. Braathen katastrofalnim nastupom poklonio pobjedu Yuleu

22.12.2022.
22:29

Švicarac Daniel Yule pobjednik je drugog slaloma sezone za Svjetski kup alpskih skijaša u talijanskoj Madonni di Campiglio, dok je Filip Zubčić završio kao 18.

MADONNA DI CAMPIGLIO /

Filip Zubčić jedini od Hrvata izborio drugu vožnju u noćnom slalomu, Lucas Braathen vodi

Yule je a osam stotinki je bio bolji od Norvežanina Henrika Kristoffersena, dok je na trećem mjestu završio Nijemac Linus Strasser sa zaostatkom od 18 stotinki.

Norvežanin Lucas Braathen, vodeći nakon prve utrke i pobjednik uvodnog slaloma u francuskom Val d'Isereu, nakon loše finalne vožnje završio je tik ispod pobjedničkog postolja, kao četvrti (+0,27).

Zubčić je je nakon prve vožnje bio 25., ali je u drugom laufu popravio plasman za sedam pozicija i nakraju zaostao 1.86 sekundi za pobjednikom. Filip se jedini od četiri hrvatska slalomaša plasirao u drugu vožnju.

Filip Zubčić

Istok Rodeš je završio kao 48 s 3.09 sekundi zaostatka, Samuel Kolega je 51. s 3.50 sekundi, a Matej Vidović je odustao.

U poretku slaloma vodi Braathen s 150 bodova ispred Yulea (136), dok je Rodeš 22. s 18 bodova, a Zubčić 26. s 13.

U ukupnom poretku vodi Odermatt s 796 bodova, a Zubčić je 26. s 93 boda.

Sljedeća utrka Svjetskog kupa u alpskom skijanju čeka nas u srijedu, kada je na redu spust u Bormiju.