FILIP UDE OSTAO BEZ MEDALJE / Hrvatski gimnastičar sedmi u finalu, zlato pripalo Amerikancu, Kinez i Japanac podijelili srebro

Ude je u finalu dobio ocjenu 13.833 bodova, a pobjednik Stephen Nedorsckik je osvojio zlato s ocjenom 15.266

23.10.2021.
14:10

Hrvatski gimnastičar Filip Ude zauzeo je sedmo mjesto u finalu konja s hvataljkama na Svjetskom gimnastičkom prvenstvu po spravama koje se održava u Kitakyushuu u Japanu.

UDE U FINALU SVJETSKOG PRVENSTVA /

'Dokazao sam da se i s 35 godina mogu boriti s najboljima. Mislim da je ovo finale jače od onoga na Olimpijskim igrama'

Zlato je osvojio Amerikanac Stephen Nedoroscik s ocjenom 15.266 bodova, dok su srebro podijelili Kinez Hao Weng i Japanac Kazuma Kaya s istim brojem bodova 14.900. Ude je osvojio ocjenu 13.833 bodova.

Ude je u kvalifikacijama bio osmi s ocjenom 14.866 bodova.