DEMONSTRACIJA SILE / Hrvatska je u polufinalu Europskog prvenstva! Grci potopljeni u Zagrebu, 'ludnica' na Mladosti

Tekstualni prijenos utakmice uživo mogli ste pratiti na portalu Net.hr.

12.1.2024.
16:48
Sanjin Strukic/PIXSELL

HRVATSKA - GRČKA

13 - 8

Hrvatska muška vaterpolo reprezentacija pobijedila je u četvrtfinalu Europskog vaterpolo prvenstva Grčku 13:8. Bazen na Mladosti je bio odavno rasprodan, stoga su Barakude još jednom imale glasnu podršku s tribina.

ŠOKIRALI FAVORITA /

Šou u prvoj utakmici dana na Euru: Mađarska nakon drame peteraca izbacila Srbiju u četvrtfinalu

Kapetan Barakuda Marko Bijač na sjajan je način proslavio svoj 33. rođendan i bio jedan od najboljih igrača utakmice, posebice u trećoj četvrtini u kojoj Grčka nije zabila niti jedan gol.

U prve dvije četvrtine Grci su se dobro držali, čak su i vodili 6:5 na kraju druge, ali onda su Barakude ubacile u višu brzinu i demonstrirale silu s osam uzastopnih golova te zasluženo prošle u polufinale.

Mađarska je u ranijem susretu šokirala Srbiju nakon peteraca te će igrati u polufinalu Hrvatske. U drugom susretu četvrtfinala Španjolska je uvjerljivo slavila protiv Rumunjske 24:7 te čeka boljeg iz ogleda Italije i Crne Gore.

Sastavi

Hrvatska: Bijač, Burić, Fatović, Lončar, Biljaka, Bukić, Vukičević, Žuvela, Marinić Kagić, Vrlić, Butić, Harkov, Popadić

Grčka: Zerdevas, Genidounias, Skoumpakis, Gkiouvetsis, Fountoulis, Papanastasiou, Argyropoulos Kanakak, Alafragkis, Kakaris, Nikolaidis, Vlachopoulos, Tzortzatos

Četvrta četvrtina (4:2)

Nastavlja Hrvatska s dominacijom, Lončar ponovno zabija iz okreta za velikih 10:6!

Ništa ne može Grčka sada, Hrvatska ide na ogromnih 11:6 preko Fatovića!

Novi gol Fatovića za nevjerojatnih 12:6!

Kako sada igra Hrvatska! Vode Barakude 13:6, osmi gol za redom, ovaj put je zabio Burić !

Papanastasiou prekida nestvarnu seriju Hrvatske, smanjuje na 13:7.

Argyropoulos zabija novi gol za Grčku za 13:8.

Treća četvrtina (4:0)

Prvi napad u trećoj četvrtini ima Hrvatska.

Odmah odgovara Hrvatska u prvom napadu treće četvrtine! Lončar se sjajno našao na centru i zabio iz okreta!

Marko Bijač ponovno brani! Fantastično je potegnuo iz daljine Kakaris, ali naša hobotnica to sjajno čita!

Puno sreće sada ima Marinić Kragić, ali lopta je u golu od stative! Vodi Hrvatska 7:6!

Grčka punih pet minuta treće četvrtine nije zabila gol, sjajno igra obranu Hrvatska sada!

Nova sreća od stative za Hrvatsku! Vukičevićev udarac nekako se provukao u gol! Hrvatska dominira ovu četvrtinu i vodi 8:6!

Marinić Kragić ponovno zabija! Ovaj put je gol došao nakon peterca, Grčka trenutno ništa ne može Hrvatskoj! 'Gore' tribine na Mladosti!

Barakude su pokazale svjetsku klasu u ovoj četvrtini, zabili četiri bez da su primili gol i vode 9:6 prije posljednje četvrtine!

Druga četvrtina (2:3)

Prvi napad u drugoj četvrtini ima Grčka.

Argyropoulos pogađa nakon pogreške obrane Hrvatske i Grčka dolazi u novo 4:3 vodstvo.

Marinić Kragić odgovara na drugoj strani! Sjajno je raspoložen večeras i zabija drugi gol iz četvrtog pokušaja s igračem više za 4:4.

Bijač sada sjajno brani u trenucima kada je Hrvatska imala igrača manje, njegova četvrta obrana.

Razbranio se sada Bijač! Ne želi dopustiti poraz na svoj rođendan, njegova peta obrana, ali ova je bila najbolja do sada! Papanastasiou je bio ravno ispred njega, ali je Bijač na to bio spreman!

Kakva četvrtina Marka Bijača! Četvrta velika obrana za redom, noćna mora je trenutno za Grke!

Bomba Vukičevića za novo vodstvo Barakuda! Vodi Hrvatska sada 5:4!

Brzo se vraćaju Grci, Argyropoulos je uspješno realizirao drugi peterac svoje momčadi. Svaki grčki gol je zabio drugi igrač.

Papanastasiou je ponovno jurnuo u kontru nakon izgubljene lopte u napadu i Grčka odlazi na odmor sa 6:5 prednosti.

Prva četvrtina (3:3)

Prvi napad u prvoj četvrtini ima Hrvatska.

Kapetan Barakuda Marko Bijač danas slavi svoj 33. rođendan, nadamo se kako će mu suigrači pokloniti prolaz u polufinale.

Odmah na početku susreta peterac za Barakude, pokušaj Harkova je obranio Zerdevas, ali se naš vaterpolist snašao i zabio za 1:0 nakon odbijanca.

Odgovorili su Grci odmah u svom prvom napadu i izjednačili na 1:1 preko Kakarisa.

Prvo vodstvo za Grčku koja je preko Fountoulis zabila s igračem više za 2:1.

Odgovaraju odmah Barakude na vodstvo Grčke! Zabio je Fatović iz daljine za 2:2!

Genidounias ponovno dovodi Grčku u 3:2 vodstvo nakon peterca. Nisu bili zadovoljni naši vaterpolisti ovom odlukom sudaca.

Marinić Kragić nakon sjajne akcije vraća Hrvatskoj izjednačenje! Sjajno iskorišten prvi igrač više za 3:3,

Reagira sada sjajno Marinić Kragić i u obrani, zaustavio je obećavajuću kontru Grčke.

Završena je prva četvrtina 3:3, gledamo sjajni vaterpolo na Mladosti u Zagrebu.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Hrvatske na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.