EUROPSKI JUNIORSKI PRVAK NAJBRŽI: / Talentirani 18-godišnji Virovitičanin pobijedio u utrci nacionalnog dijela programa

Europski juniorski prvak na 800 metara, 18-godišnji Virovitičan Marino Bloudek pobijedio je u utrci nacionalnog dijela programa u konkurenciji još trojice hrvatskih i dvojice slovenskih trkača.

29.8.2017.
20:03
Goran Stanzl/PIXSELL

Bloudek je ostvario vrijeme 1:50.16 minuta i nije uspio u svojoj misiji popravljanja osobnog rekorda, za kojim je zaostao dvije sekunde. Drugi je bio Bloudekov klupski kolega iz zagrebačkog Agrama i njegov vršnjak Sven Cepuš s vremenom 1:51.50, dok je treći bio Slovenac Jan Vuković (1:52.39). Četvrti i peti su bili hrvatski trkači Danijel Ivančić (1:55.29) i Domagoj Vlahović (1:56.82), a šesti je stigao Slovenac Matjaž Pregat (1:57.79).

UŽIVO: SARA KOLAK OSVOJILA DRUGO MJESTO U DEBIJU! Olimpijska pobjednica bacila sjajan hitac u posljednjoj seriji

U nacionalnoj utrci na 400 metara slavio je Mateo Kovačić sa 48.35 sekundi, ispred Davida Šalamona (48.40), Matea Parlova (48.69) i Gabrijela Stojanovića (48.81).