Dubrovački Jug prejak za crno-bele

Vaterolisti Partizana bez finala Fajnal fora Lige šampiona

31.5.2013.
18:11

Vaterpolisti Partizana nisu uspeli da se plasiraju u finale Fajnal fora Lige šampiona, pošto su na otvorenom bazenu SC "Banjica" poraženi od dubrovačkog Juga sa 8:7 (2:1, 2:1, 2:3, 1:1).

U drugom polufinalu sastaju se Crvena zvezda i španska Barseloneta.

Favorizovani i daleko iskusniji vaterpolisti hrvatskog tima od početka meča imali su rezultatsku prednost, koju su kako se ispostavo sačuvali do kraja i na zasluženo slavili pred oko 2.000 gledalaca.

Gosti su na kraju druge četvrtine stekli dva gola razlike, ali se Partizan vratio u poslednjih osam minuta utakmice. Ipak, mladi tim trenera Vlade Vujasinovića nije imao snage za potpuni preokret.

Najbolji strelac crno-belih na ovom meču bio je Mandić sa dva, a Ćuk, Dedović, Rackov, Vico i Mitrović postigli su po jedan pogodak. S druge strane, u pobedničkom timu najbolji su bili Bošković, Janović i Ivović sa po dva gola.