DEMONSTRACIJA MOĆI: / Hrvatski vaterpolisti opravdali ulogu favorita

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u susretu je 2. kola skupine B završnog turnira Svjetske lige ostvarila i drugu pobjedu svladavši u Ruzi domaću Rusiju sa 12-7 (3-1, 2-2, 5-1, 2-3).

21.6.2017.
21:05

Hrvatski su vaterpolisti opravdali ulogu favorita i vrlo rano riješili pitanje pobjednika i praktički osigurali prvo mjesto u skupini. Treću četvrtini izabranici Ivice Tucka dobili su sa 5-1 i tako ostvarili nenadoknadivu prednost od 10-4 uoči posljednjih osam minuta.

S četiri postignuta pogotka najefikasniji u sastavu Hrvatske bio je Antonio Petković, dok su Maro Joković, Ante Vukičević i Anđelo Šetka dodali po dva gola.

Hrvatska će u četvrtak u posljednjem susretu u skupini igrati protiv Australije (15 sati).

Hrvatska - Rusija 12-7

RUSIJA: Kornejev, Lazarev 2, Vasiljev 1, Derevjankin 1, Bugajčuk, Ašajev, Merkulov 1, Nagajev 1, Sučkov, Holod, Lisunov 1, Šepeljev, Ivanov.

HRVATSKA: Bijač, Macan, Petković 4, Lončar 1, Joković 2, Buljubašić, Vukičević 2, Bušlje, Fatović, Krapić 1, Šetka 2, Garcia, Marcelić.