rasplet u hnl-u / Osijek se spasio, Dragovoljac ide u drugu ligu

Osijek je s 1-1 u Gradskom vrtu protiv Hrvatskog dragovoljca izborio ostanak u prvoj ligi. Dragovoljac je ispao, Slaven ide u razigravanje, a Zadar ostaje u prvoj ligi.

17.5.2014.
21:08
Davor Javorovic/PIXSELL

Hrvatski dragovoljac je ispao iz Prve HNL, a Slaven Belupo će igrati dodatne kvalifikacije s drugoplasiranom momčadi Druge HNL Cibalijom - rasplet je utakmica posljednjeg, 36. kola Prve HNL.

U izravnoj borbi za ostanak u osječkom Gradskom vrtu osijek i Hrvatski dragovoljac su igrali 1-1, a izjednačujući pogodak za Osječane, vrijedan ostanka u ligi postigao je Josip Barišić sedam minuta prije kraja. Dragovoljac je vodio od 20. minute, a još u 83. minuti su bili članovi Prve HNL. Rijeka je na Kantridi pobijedila Slaven Belupo s 2-0, te će koprivnička momčad kao devetoplasirana u dodatne kvalifikacije protiv Cibalie. Zadar je pobjedom od 1-0 na Stanovima nad Istrom 1961 sačuvao prvoligaški status.

H. Dragovoljac ispada s 30 bodova, Slaven Belupo je skupio 32, Osijek 33 boda, a Zadar 36 bodova.