U ZADNJIM SEKUNDAMA / Pogledajte potez koji je rasplakao cijelu Sloveniju. Zbog ove monstruozne blokade nisu prošli u finale Olimpijskih igara

Nesuđeni slovenski junak je krenuo na polaganje, ali mu je s leđa došao Nicolas Batum

5.8.2021.
15:55

Košarkaši Francuske borit će se za naslov olimpijskih pobjednika protiv branitelja Amerikanaca, nakon što su u polufinalu turnira u tokijskoj Saitama Areni svladali reprezentaciju Slovenije sa 90-89 (27-29, 15-15, 29-21, 19-24).

Slovenija predvođena Lukom Dončićem je bolje otvorila utakmicu i u 7. minuti imala osam koševa prednosti (25-17), ali su se Francuzi uspjeli vratiti u rezultatsku ravnotežu već do kraja prve četvrtine. Kako je utakmica odmicala, tako su Francuzi dolazili u sve bolji položaj ponajviše zahvaljujući promašenim šutevima slovenskih košarkaša, kako za tricu, tako i s crte za slobodna bacanja.

PRESUDILA IM JEDNA BLOKADA /

Slovenija ipak ne ide u finale. Dončić i društvo izgubili u jednoj od najboljih utakmica na Olimpijskim igrama

Presudila im blokada

Francuska je u 28. minuti došla do najveć prednosti na utakmici od deset koševa (69-59), ali se borbeni Slovenci nisu dali slomiti, čak ni kad je Timothe Luwawu Cabarrot pogodio tricu za 90-85 kad je ostalo 56 sekundi do kraja. Za samo 23 sekunde Klemen Prepelič je vratio Slovence u utakmicu. Pogodio je jedno slobodno bacanje, izborio osobnu pogrešku u napadu Evana Fourniera i pogodio tricu kojom je Slovenija došla na samo koš zaostatka.

De Colo je 21 sekundu prije kraja promašio šut za dvicu i Sloveniji je ostao puni napad za pobjedu. Lopta je bila u rukama Luke Dončića sve do zadnjih pet sekundi, kad je najbolji slovenski košarkaš dodao za Prepeliča kojemu se otvorio put prema košu. Nesuđeni slovenski junak je krenuo na polaganje, ali mu je s leđa došao Nicolas Batum i čistom blokadom odveo Francuze u njihovo drugo olimpijsko finale u povijesti.