ZNATE LI TKO JE SINOĆ SRUŠIO MANCHESTER UNITED? / Nogometaš iz BiH koji nije prošao probu u Hajduku

Bakšašehir je pobijedio Crvene vragove s 2:1, a Višća je postigao drugi gol i asistirao za prvi

5.11.2020.
12:29

Nakon dva uvodna poraza, nogometaši turskog Istanbul Basaksehira pobijedili su u susretu 3. kola H skupine Lige prvaka Manchester United sa 2-1, a prvo ime u turskoj momčadi bio je bosanskohercegovački nogometaš Edin Višća.

LOVRENOV ZENIT U ZAVRŠNICI ISPUSTIO 3 BODA, TURCI STIGLI DO POVIJESNE POBJEDE: /

Višća i Demba Ba srušili veliki Manchester United

Turski prvak je poveo u 13. minuti nakon brze kontre koju je realizirao Demba Ba. Višća je poslao dugačku loptu do seneglskog napadača koji se sam sjurio s centra i zabio za 1-0.

Edin Višća

U 40. minuti Višća je nakon asistencije upisao i pogodak. Bila je to još jedna brza kontra turskog sastava. Deniz Turuc je povukao po lijevoj strani, gurnuvši loptu u sredinu, Ba je propustio loptu, a na nju je natrčao Višća sjajno pogodivši za 2-0.

Tridesetogodišnji Višća stigao je u Bakšašehir 2011. godine u kojem je postao jedan od ključnih igrača i izgradio status klupske legende.

Na Poljudu bio 2009. godine

Zanimljivo, Višća je dvije godine prije dolaska u taj turski klub, 2009., bio na probi u splitskom Hajduku. Trener Bijelih tada je bio Ante Miše, a 19-godišnji Višća je stigao kao igrač koji može pokriti pozicije u obrani.

Odigrao je za Hajduk jednu prijateljsku utakmicu, protiv Dugopolja, no u klubu ga nisu odlučili zadržati i nedugo kasnije završio je u poznatom BiH prvoligašu Željezničaru u kojemu se zadržao do 2011. kada je preselio u Tursku.