ZNATE LI ŠTO SE DOGODILO NA POLJUDU PRIJE 37 GODINA? / Tribine su gorjele, a jedan povik odjeknuo je Jugoslavijom

Splitski stadion bio je krcat, a kad je pao pogodak nastala je sveopća ludnica

22.12.2020.
10:50

Na jučerašnji dan prije 37 godina, dakle 21. prosinca 1983. godine, reprezentacija Jugoslavije odigrala je jednu od najpoznatijih utakmica u svojoj povijesti.

Tog dana na Poljudu gostovala je Bugarska u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 1984. Ona je zauvijek ostala zapamćena zbog čuvenog televizijskog komentatora MladenaDelića.

Bugarska je povela u 28. minuti preko Iskrenova, Safet Sušić je potom preokrenuo susret pogocima u 21. i 53. minuti. Dimitrov je u 60. zabio za izjednačenje za 2:2. Jugoslaviji je bila potrebna pobjeda, kao i Bugarima, dok su u igri bili i Velšani, kojima je odgovarao remi na Poljudu. Međutim, u sudačkoj nadoknadi Radanović je pogodio i tada je krenulo:

'Nema više vermena'

"Nema više vremena, 45:38. Vujović, Vujović... Evo šansa... Gol, gol, gol! Ljudi moji, pa je li to moguće? Šta je ovo, ljudi! Što će se ovo dogoditi!? Pa ljudi moji je li to moguće? Kakva sreća! Tresu se tribine!", vikao je Delić u mikrofon. Taj komentar ušao je u anale i dobro ga pamte u svim državama bivše Jugoslavije.

Jugoslavija je igrala u sastavu: Simović, Zoran Vujović, Ješić, Katanec, Peruzović, Radanović, Zlatko Vujović, Gudelj, Sušić, Baždarević, Mlinarić. U igru je ušao još Sulejman Halilović. Izbornik je bio Todor Veselinović.