ZIDANE SE TOTALNO ZBEDIRAO: / Luka Modrić i raznoliko Realovo društvo kiksali, Atlético im je sa smiješkom pobjegao na +3

Real Madrid kiksao kod Getafea

18.4.2021.
23:15

Nogometaši Real Madrida propustili su priliku ponovo se približiti vodećem Atletico Madridu na svega bod zaostatka, nakon što su u susretu 33. kola španjolskog prvenstva odigrali tek 0:0 na gostovanju kod Getafea.

Real Madrid's French forward Karim Benzema (L) and Getafe's Togolese defender Djene Dakonam react during the Spanish League football match between Getafe CF and Real Madrid CF at the Col. Alfonso Perez stadium in Getafe on April 18, 2021.,Image: 606370269, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia

BARCELONA PO REKORDNI 31. PUT OSVOJILA KUP KRALJA: /

Katalonski div pregazio Baske - Za samo 12 minuta demolirali su ih

Druga nula za Kraljeve

Drugu utakmicu u nizu "Kraljevski klub" je odigrao 0:0. Međutim dok je "nula" protiv Liverpoola donijela radost igračima Reala i plasman u polufinale Lige prvaka, kiks protiv Getafea udaljio ih je iz borbe za naslov.

Real se pobjedom mogao ponovo približiti vodećem Atleticu na samo bod minusa, a ovako će ostati i bez drugog mjesta ako Barcelona u četvrtak porazi Granadu.

Luka Modrić i društvo su odigrali iznimno loše i praktički tijekom cijelog susreta nisu ozbiljnije ugrozili domaća vrata. Modrić je odigrao cijeli susret. Španjolska Marca Modriću je dala dvije zvijezdice, a isto toliko dobili su još samo Militao i Chust. Courtouis je jedini dobio tri zvijezdice.

Samo sve impozantnija figura Thibauta Courtoisa, jednog od trojice startera koje je Zidane uspio pokrenuti u Getafeu, spriječila je trijumf domaćih i dopustila Madriđanima da dođu barem do boda, manje zlo za momčad koja je pobijedila Liverpool i Barcu. Budući da se Real pojavio u Getafeu na nosilima, uništen nesrećama koje se svakodnevno nakupljaju na već postojećim nedaćama (Fede i Mendy posljednji su upali u jedanaest jer su četvorica početnih braniča bila out, a Kroos i Benzema bili su van konkurencije da se izbjegnu mogući problemi s mišićima), što je natjeralo Zidanea da pribjegne planu C ili Z, a Chust i Mariano na ključnim pozicijama (ljevoruki centralni i napadač) i prilika za sekundarne snage poput Odriozole, Marcela ili Isca. Unatoč svemu, trener Madrida uspio je sastaviti 4-3-3 s Modrićem kao centralnom figurom, pozicijskim veznjakom i Rodrygom, koji je u praksi bio zadužen da spriječi nalete Getafea, koji je prikupljao šanse posebno u prvih deset minuta", stoji u tekstu Marce.

Getafe's Uruguayan midfielder Mauro Arambarri (L) challenges Real Madrid's Croatian midfielder Luka Modric during the Spanish League football match between Getafe CF and Real Madrid CF at the Col. Alfonso Perez stadium in Getafe on April 18, 2021.,Image: 606353789, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia

Atletico razvalio Eibar

Kiks Reala dobro je došao Atletico Madridu koji je deklasirao Eibar s 5:0 upisavši prvu pobjedu u zadnja tri kola. Golove su zabili Angel Correa (42, 44), Yannick Carrasco (49) i Marcos Llorente (53, 68). Šime Vrsaljko i Ivo Grbić nisu nastupili za pobjednički sastav.

Villarreal nije imao problema na gostovanju kod Levantea pobijedivši s 5:1 uz dva autogola domaćeg sastava.

"Žuta podmornica" je već nakon 13 minuta vodila s 2:0 golovima Sergia Postiga (9-ag) i Gerarda Morena (13). Smanjio je Mickael Malsa u 21. minuti, no gosti su u nastavku susreta zabili još tri gola za uvjerljivo slavlje. Strijelci su bili Samuel Chukwueza (63, 75) i Ruben Vezo (72-ag).

U ranije odigranom susretu Sevilla je na gostovanju pobijedila Real Sociedad s 2:1 ostvarivši petu pobjedu u posljednjih šest kola.

Sevilla je ovom pobjedom ostala u igri za vrh Primere, ali i osigurala četvrto mjesto, sada ima čak 15 bodova više od najbližeg pratitelja Villarreala.

single club/league/player publications/services.

Angel Correa and Marcos Llorente of Atletico de Madrid Atletico de Madrid v SD Eibar, LaLiga Santander, date 33. Football, Wanda Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 18 APR 2021,Image: 606351198, License: Rights-managed, Restrictions: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists (outside the EU), club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 45 images (+15 in extra time). No use to emulate moving images. No use in betting, games or, Model Release: no, Credit line: Profimedia

Osasuna pobijedila Elche, igrao Budimir

Domaćin je poveo u 5. minuti golom Carlosa Fernandeza, no Sevilla je u nastavku prvog dijela okrenula rezultat, a strijelci su bili Fernando (22) i Youssef En Nesyri (24). Ivan Rakitić je za goste igrao od 66. minute.

U drugom susretu Osasuna je pobijedila Elche s 2:0 ostvarivši drugu uzastopnu pobjedu. Golove za domaći sastav zabili su Kike Barja (38) i Diego Gonzalez (68) koji je loptu ispred Budimira ugurao u vlastitu mrežu. Budimir je za Osasunu igrao do 81. minute.

Atletico Madrid vodi sa 70 bodova, Real Madrid ima 67 bodova, a Barca 65 uz utakmicu manje. Sevilla je četvrta sa 64 boda.

REZULTATI: Real Sociedad - Sevilla 1:2 (Fernandez 5 / Fernando 22, En Nesyri 24) Osasuna - Elche 2:0 (Barja 38, Gonzalez 68-ag) Atletico Madrid - Eibar 5:0 (Correa 42, 44, Carrasco 49, Llorente 53, 68) Alaves - Huesca 1:0 (battaglia 85) Real Betis - Valencia 2:2 (Fekir 13, Canales 43 / Guedes 23, Soler 61-11m) Cadiz - Celta Vigo 0:0 Getafe - Real Madrid 0:0 Levante - Villarreal 1:5 (Malsa 21 / Postigo 9-ag, Moreno 13, Chukwueze 63, 75, Vezo 72-ag)

U srijedu: Athletic Bilbao - Valladolid

U četvrtak: Barcelona - Granada