LUDNICA NA KRIMEJI / Zadnji na tablici preokrenuo vodeću momčad prvenstva: Postignut je hat-trick, a dosuđena su i tri kaznena udarca

Nema HNL-a, nema ni problema...

9.9.2023.
18:37

Orijent je u petom kolu Prve NL došao do premijerne pobjede u sezoni 2023./2024. i to protiv dosad vodećeg i stopostotnog Šibenika. Utakmica je završila rezultatom 5-4, a gosti su na poluvremenu imali vodstvo od 1-3.

TEŠKO IZBORENA POBJEDA /

Nekadašnji hajdukovac i sadašnji dinamovac nisu uspjeli zaustaviti Crvene vragove: Carrasco osigurao važna tri boda

Prvi pogodak na utakmici pao je u 13. minuti kada je sa 11 metara bio precizan Majić, da bi u 20. minuti Faal vratio stvari na početak.

U 33. minuti gosti su ponovno poveli preko Torresa, a u 42. minuti Šibenčani su iz još jednog kaznenog udarca povećali vodstvo, a precizan je bio Božić.

Penali kao da su razljutili domaćine

Odmah po povratku s odmora, gambijski napadač Faal u 47. minuti smanjio je na 2-3, a u 61. minuti Tadejević poravnava na 3-3.

I kada se činilo kako se susret mirno bliži kraju - krenuo je pravi kaos! U 85. minuti ponovno zabija Gambijac Faal i tako upotpunjuje hat-trick.

Kaos u nadoknadi

U sudačkoj nadoknadi, gosti su navalili svim silama, te je na jedan korner otišao i vratar Đaković. Nije to bila dobra odluka, zato što je bljesnuo kontranapad Orijenta i Gajzler je izazvao erupciju oduševljenja na Krimeji pogotkom za 5-3.

Ali, to nije bilo sve. U 96. minuti utakmice dosuđen je i treći kazneni udarac na utakmici i to treći za Šibenik! Precizan je bio Bačelić-Grgić, a sudac je odmah svirao kraj i tako je veliko slavlje na Krimeji moglo početi.

Orijent je tako prvom pobjedom ove sezone pobjegao s dna ljestvice i sada je deveti, dok je Šibenik ostao prvi, ali Zrinski iz Jurjevca izjednačio se s njima na ljestvici Prve NL.