Šok na Kantridi: Rijeka ostala bez Europe?!

U 32. kolu hrvatskog prvenstva Rijeka je na Kantridi poražena od Zadra 2:3, te na taj način vjerojatno izgubila Europu sljedeće sezone.

19.5.2013.
21:18

Rijeka je povela već u 12 minuti! Zabio je Mujanović nakon što ga je sjajno s lijeve strane uposlio Škarabot.

Mnogi su u tom trenutku pomislili kako se će Riječani lako do nova tri boda, s čime bi preskočili Hajduk i zasjeli na treće mjesto koje vodi u kvalifikacije za Europsku ligu. No, Zadrani nisu mislili tako!

Otvorena igra gostiju isplatila se u 29. minuti kada je Ivančić iskoristio odbijanac riječkog vratara Mancea i zabio za 1:1. S tim se rezultatom otišlo na odmor.

U 53. minuti Rijeka je došla do novog vodstva, Mujanović je proigrao Jogana koji zabija bez većih problema. No, gosti se nisu predavali, samo pet minuta kasnije Banović je iz daljine pogodio za 2:2.

Nakon izjednačenja Zadrani su vladali terenom, a šok za Rijeku došao je u dramatičnoj završnici sudačke nadoknade, zabio je Perica i na taj način, vrlo vjerojatno izbacio Rijeku iz Europe, a Zadranima ostavio nadu da u zadnjem kolu izbore za opstanak.

Rijeka - Zadar 2-3