VIJESTI S OTOKA / West Ham preokretom do slavlja u gradskom derbiju, Everton bolji od Newcastlea

Everton je s dvije uzastopne pobjede došao do 10 bodova te skočio na 17. mjesto. Iza momčadi iz Liverpoola ostali su Luton (9 bodova), Burnley (7) i Sheffield United (5).

7.12.2023.
23:25

Nogometaši West Ham Uniteda produbili su krizu u Tottenham Hotspuru pobjedom 2-1 na gostovanju na sjeveru Londona.

MREŽE MIROVALE /

Remi Bišćana protiv bivšeg suigrača u utakmici s tri crvena kartona

Za momčad Angea Postecogloua ovo je bio četvrti poraz u zadnjih pet prvenstvenih nastupa pa je Tottenham s 27 bodova ostao ne petoj poziciji, a West Ham je došao na samo tri boda od Spursa i nalazi se na devetom mjestu.

Tottenham je opsjedao gostujući gol u prvom poluvremenu, a domaća momčad je povela već u 11. minuti pogotkom Cristiana Romera. No, u drugom dijelu je uslijedio preokret, a svojim su ga golovima donijeli Jarrod Bowen (52) i James Ward-Prowse (74).

Everton je na svom Goodison Parku svladao Newcastle s 3-0 i tako prvi put izašao iz zone ispadanja, nakon što mu je Engleski nogometni savez (FA) oduzeo deset bodova, zbog nepridržavanja financijskih pravila. Dwight McNeil je u 79. minuti doveo Everton u vodstvo koje je u 86. minuti udvostručio Abdoulaye Doucoure. Konačnih 3-0 postavio je Beto u šestoj minuti dodatka.

Utakmice hrvatskih rukometašica u drugom krugu možete uživo gledati na programu RTL Kockica te na platformi Voyo uz stručnog komentatora Filipa Brkića

Nakon 15. kola na vrhu ljestvice je Arsenal s 36 bodova, dva više od drugoplasiranog Liverpoola. Na treće mjesto se s 32 boda probila Aston Villa, a aktualni prvak Manchester City je s 30 bodova pao na četvrto mjesto.