BORBA ZA ČETVRTFINALE / Drama na Parku prinčeva, Mbappe u 94. minuti srušio Real! City zabio pet komada u Portugalu

PSG je s puno muke, ali na kraju zasluženo slavio protiv Reala na domaćem terenu. Pogodak odluke pao je na samom kraju susreta, kada je Mbappe prekrasno prošao dva igrača Reala i zatresao mrežu

15.2.2022.
23:09

Večeras od 21 sat na kultnom Parku Prinčeva sastali su se PSG i Real Madrid. Ono što je trebala biti spektakularna utakmica na kraju je bio susret motiviranog Pariza i obrambenog Reala. Na kraju je slavio domaćin pogotkom u posljednjim trenucima utakmice, kada je Kylian Mbappé fantastično izbacio nekoliko igrača Reala i pogodio pokraj nemoćnog Courtoisa.

Domaćini su od samog početka pritisnuli Real te su zaprijetili već u 5. minuti kada je Di Maria pucao iznad gola iz izgledne situacije. Valja napomenuti kako mu je Militao blokirao udarac. Desetak minuta kasnije Mbappé se našao u lijepoj situaciji, ali mu je obranio Courtois, koji je bio apsolutni heroj Kraljevskog kluba i jedan od najzaslužnijih što Real nije napustio Park Prinčeva s nekoliko pogodaka u mreži.

Madriđani su izgledali poprilično nezainteresirano za napad, dok su domaćini pritiskali, ali nikako nisu mogli do pogotka. Prvi udarac Reala vidjeli smo na samom kraju poluvremena kada je Kroos zaprijetio glavom nakon kornera, ali je lopta otišla iznad gola. Parižani su bili bolji i konkretniji u prvom dijelu, ali nikako nisu mogli do pogotka.

Mbappe nezaustavljiv

Slična situacija nastavila se i u drugom poluvremenu. Real je prepustio igru domaćinima koji su pritiskali iz svih snaga. U 50. minuti je Mbappé krasno pucao iz okreta, no njegov pogodak obranio je sjajni Belgijac na vratima Reala. A onda dolazimo do ključnog trenutka na Parku Prinčeva. U 61. minuti kazneni udarac za PSG. Mbappé je prošao Carvajala, a nemoćni Španjolac ruši brzonogog Francuza. Odgovornost je preuzeo Lionel Messi, pucao je jako u svoje desno, ali Courtois je danas bio fenomenalan pa je tako obranio i ovaj udarac.

U nastavku je ušao i Neymar, PSG se pred sami kraj ispuhao pa je i Real nešto zaigrao, ali bez velike želje za pogotkom. A onda šok u posljednjim trenucima utakmice. Mbappé je s lijeve strane krenuo prema vratima Reala, krasno prošao kraj Militaa i Vazqueza i pogodio drugi kut Courtoisova gola. PSG je tako nakon teške muke došao do zasluženog pogotka, a na kraju i pobjede.

Još treba dodati da je Modrić igrao od prve minute te da je napustio teren u 82. minuti kada ga je zamijenio Valverde. Uklopio se u obrambenu predstavu Reala pa nismo uživali u puno lijepih poteza od strane hrvatskog kapetana.

City demolirao Sporting

U drugoj utakmici koja se igrala večeras u Lisabonu, Manchester City je demolirao domaći Sporting s 5:0. Pogotke za momčad Pepa Guardiole postigli su Riyad Mahrez, Phil Foden, Raheem Sterling i Bernardo Silva koji je u dva navrata tresao mrežu Sportinga. City je apsolutni favorit u ovom ogledu, a to su i pokazali u prvom susretu te će mirno putovati na uzvrat koji će se igrati na Etihadu.

UŽIVO : Osmina finala Lige prvaka

PSG - Real Madrid 1:0

PSG (4-3-3): Donnarumma - Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Mendes - Periera, Paredes, Verratti - Di Maria - Messi - Mbappe

Real Madrid (4-3-3): Courtois - Carvajal, Militao, Alaba, Mendy - Modrić, Casemiro, Kroos - Asensio, Benzema, Vinicius Junior

Sporting - Man City - 0:5

----------------------------

94' - GOOOL! Napokon je PSG došao do zasluženog vodstva! Mbappe je prekrasno prošao pokraj igrača Reala i neobranjivo pogodio za 1:0! Kakav pogodak, zasluženo vodstvo! Nevjerojatan pogodak Mbappea pogledajte OVDJE!

90' - Četiri minute nadoknade, PSG je uputio 21 udarac na gol Reala, dok su Kraljevi samo u tri navrata pokušali zaprijetiti Donnarummi

88' - Benzema je napustio igru, mijenja ga Bale

87' - Messi je sjajno uposlio Neymara, ali i njegov pokušaj brani nevjerojatni Courtois!

82' - Nove promjene kod Reala, izlaze Vinicius i naš Luka, a mijenjaju ih Hazard i Valverde, Modrić se uklopio u sivilo Reala te nije bio primjetan

78' - Probao je sada Mbappe, ali je lopta također prohujala pokraj Realovih vrata

75' - Messi je pokušao iz slobodnjaka, ali je lopta otišla pokraj gola

74' - Neymar je tek ušao i odmah izborio slobodni udarac na nekih 20-ak metara, opasna situacija s obzirom na to kakve pucače ima PSG

73' - Mijenja i Pochettino, Di Maria ide na raniji odmor, a mijenja ga Neymar

72' - Ušli su Vasquez i Rdrygo kod Reala, izašli su Carvajal i Asensio

70' - Neymar se ustao s klupe za pričuve, uskoro bi ga mogli vidjeti na terenu

66' - Real izgleda kao da nije došao zabiti gol u Parizu, prepustili su igru domaćinima

62' - Courtois sjajno brani udarac Messija s bijele točke! Ostaje 0:0! OVDJE pogledajte fantastičnu obranu Courtoisa!

61' - Carvajal srušio Mbappe i kazneni udarac za PSG!

59' - Petarda u Lisabonu! Sada nema zaleđa, Sterling je prekrasno pogodio za 5:0! Golčinu Engleza pogledajte OVDJE

57' - Požutio je Mendy, ni njega nema u uzvratu

54' - Kroos je sada opalio iz velike udaljenosti, ali je lopta prohujala iznad gola. Za sada jedina dva pokušaja Reala su djelo njemačkog veznjaka

53' - Sada je probao Messi, ali točno u Courtoisa

52' - PSG je uputio devet udaraca prema vratima Courtoisa, dok je Real svega jednom zapucao na gol domaćina

51' - Žuti karton za Edera MIltaa nakon prekršaja na Mbappeu

50' - Mbappe se sjajno snašao i pucao, ali brani Courtois

50' - Bernardo Silva je zabio pogodak, ali je na kraju ipak zaleđe

46' - Počinje drugo poluvrijeme, nadamo se još ljepšoj igri i pokojem pogotku

45' - Kraj prvog dijela u Parizu, Real se othrvao početnom pritisku domaćina te su zaprijetili na samom kraju poluvremena. Parižani su pak imali dvije izgledne situacije, ali je rezultat 0:0. U drugoj utakmici je također završilo prvo poluvrijeme, City rastura Sporting 4:0

45'+ - Real ima prvi korner na kraju prvog dijela, Kroos je zaprijetio, ali je lopta prohujala pokraj gola

44' - Bernardo Silva zabija svoj drugi pogodak na utakmici nakon što ga je krasno uposlio Streling, City demolira Sporting, vode 4:0. Drugi pogodak portugalskog čarobnjaka pogledajte OVDJE

40' - Sada je požutio Verratti

37' - Evo i prvog žutog kartona na utakmici, Casemiro se našao u sudačkoj knjižici i neće igrati u uzvratu

36' - Real je malo došao k sebi, ali i dalje porpilično bezopasan

32' - Na Parku Prinčeva nema pogodaka, ali je zato City već zabio tri komada! Mahrez je krasno prošao po strani, uposlio Fodena koji zabija za 3:0 vodstvo Engleza! Pogodak pogledajte OVDJE

30' - Real je napokon prešao centar i izborio slobodni udarac, ali ništa od svega

22' - Real se nikako ne može odhrvati pritisku, Mbappe izgleda fantastično

17' - City je povisio svoje vodstvo! Prekrasan pogodak Silve i City vodi 2:0, spektakularan pogodak pogledajte OVDJE

17' - Najveća prilika na susretu! Mbappe je istrčao pred Courtoisa, ali Belgijac brani!

10' - PSG je konkretniji, pritišće Real od samog početka

9' - Pao je pogodak u Lisabonu, Mahrez je doveo City u vodstvo, Sporting - City 0:1, pogodak Mahreza pogledajte OVDJE

5' - Velika prilika za domačine! Prijetio je Di Maria nakon što je Mbappe sjajno ispremiješao Carvajala, ali udarac je otišao od bloka iznad gola

1' - Počeo je spektakl na Parku Prinčeva!