TEŠKI DANI / Vlasti nude nagradu od 47.000 eura za informacije o otmici; nogometaš u emotivnoj objavi poslao poruku otmičarima

6.11.2023.
11:47

Nogometaši Luton Towna i Liverpoola u susretu su 11. kola engleskog prvenstva odigrali 1-1 (0-0). Domaći su stigli nadomak vrijedne pobjede kada je Chong (80) realizirao protunapad za vodstvo, ali je Luis Diaz (90+5) duboko u sudačkoj nadoknadi iskoristio neopreznost obrane i poravnao na 1-1.

SPASIO LIVERPOOL /

Nogomet piše emotivne priče: Prije tjedan su mu oteli oca, on zabio pogodak i posvetio mu poruku

Igrač koji je Redse spasio poraza posljednjih dana proživljava pravu obiteljsku dramu jer su mu u rodnoj Kolumbiji prije devet dana oteti majka Cilenis Marulanda i otac Luis Manuel na benzinskoj postoji. I dok je majka spašena u roku nekoliko asti, za ocem se još uvijek traga.

Diaz je nakon gola odmah podignuo majicu i pokazao poruku: 'Sloboda za mog oca'.

Kolumbijski nogometaš nakon utakmice oglasio se i na Instagramu emotivnom porukom.

"Svake sekunde, svake minute naša tjeskoba raste. Moja majka, braća i ja samo očajni, potreseni i bez riječi da opišemo što osjećamo. Ova patnja će prestati tek kada ga vratimo kući. Molim vas riješite ovo odmah, prekinite ovo bolno čekanje što je prije moguće", poručio je Diaz pa nastavio:

"U ime ljubavi i suosjećanja, tražimo da preispitate svoje postupke i dopustite nam da ga vratimo."

Gerilska skupina inzistira da trebaju 'sigurnosna jamstva' prije nego što oslobode oca nogometaša. Informacije koje dolaze iz Kolumbije govore da su ovu otmicu planirali pet mjeseci. Kolumbijske vlasti ponudile su nagradu od gotovo 47.000 eura za povratak Diazova oca.

Zbog otmice napadač Liverpoola propustio je dvije utakmice Redsa, a u nedjelju je priliku dobio od 83. minute.

Spektakularne borbe s FNC-a iz Beograda pogledajte na platformi Voyo.