VATRENO LUDILO / Više od 20 hrvatskih navijača otpjevalo Lijepu našu, Austrijanci ostali zatečeni prizorom na Prateru: A onda je pao gol

'Zovi, samo zovi, volim te Hrvatsko', dominira Praterom. Vatreni imaju fantastičnu podršku od preko 20 000 navijača

25.9.2022.
20:53
Igor Soban/PIXSELL

Više od 20 000 navijača, prema našim procjenama, upravo bodri Vatrene u bitnoj utakmici za prvo mjesto u grupi i plasman na Final Four Lige nacija protiv Austrije na kultnom Prateru. Prema medijskim izvještajima, i sami Austrijanci ostali su zatečeni brojkom hrvatskih navijača u Beču koji su Hrvatskoj stvorili domaću atmosferu.

AUSTRIJA - HRVATSKA 1:3 /

Briljantni Vatreni u tri minute riješili Austrijance i izborili final four: Livaja i Lovren 'zapalili' 20 tisuća Hrvata

Prilikom intoniranja hrvatske himne mogla se čuti zvučna kulisa. Lijepa naša odjekivala je tribinama. Grmilo je iz svih kuteva i takvu podršku hrvatski nogometaši, oni najbolji, nisu imali već duže vremena na gostovanju, kad govorimo o brojci navijača.

"Zovi, samo zovi, volim te Hrvatsko", dominira u Beču.

Kad je u 6. minuti pao gol Luke Modrića, 23. za Hrvatsku, uz Vlašićevu asistenciju, eruptiralo je. Hrvatska je povela 1-0.

"Bježite ljudi, bježite iz grada, ide ekipa pijanaaaaa", orilo se Praterom. Zapjevali su hrvatski simpatizeri u prvom poluvremenu i "poljubi zemlju po kojoj hodaš", popularni domoljubni hit Mate Miše Kovača. U tim trenucima na semaforu je bilo 1-1, ali pjesma Hrvata nije prestajala.