PUNO POGODAKA / Villarreal jedva slavio protiv Lecha, Partizan napravio veliki preokret pa prokockao pobjedu u posljednjim minutama

Zanimljiv prvi dan Konferencijske lige

8.9.2022.
22:45

Nogometaši Villarreala vrlo teško su uhvatili startna tri boda u skupini C Konferencijske lige nakon domaće pobjede protiv poljskog Lecha iz Poznana od 4-3.

NEOČEKIVANI POČETAK /

Romu iznenadio dobar poznanik Dinama, maskirani Majer sudjelovao u pobjedi svog kluba na otvaranju Europa lige

Prvo poluvrijeme bilo je potpuno nalik prvom poluvremenu protiv Hajduka kojeg je Villarreal izbacio u play-offu ovog natjecanja. Naime, Lech je poveo kao i Hajduk iz prvog napada na susretu, strijelac je bio Skoraš. No, do kraja poluvremena rezultat se okrenuo, a dva gola za Villarreal je postigao Alex Baena uz jedan Chukwuezea.

No, na startu drugog dijela Lech je smogao snage za potpuno priključenje. Dva gola je dao Ishak, jedan iz jedanaesterca, za 3-3 i taj je rezultat stajao sve do 89. minuti. Tada je Poljake slomio Coquelin zabivši za 4-3. Cijelu utakmicu za Lech je odigrao hrvatski nogometaš Antonio Milić.

Partizan do spektakularnog preokreta, ali bez pobjede

Slično je uzbudljiva bila utakmica u Češkoj gdje su Slovačko i beogradski Partizan odigrali 3-3 u skupini D. Kalabiška je zabio dva brza gola za Slovačko koje je povelo 2-0, a već u 22. minuti gosti su ostali s igračem manje nakon isključenja Belića.

Unatoč tome Partizan je zabio čak tri gola, dva Diabate i jedan Ricardo Gomes, za potpuni preokret. Beograđani ipak nisu sačuvali pobjedu već je u 83. minuti Kozak postavio konačnih 3-3.

U skupini A je latvijski Rigas priredio iznenađenje odigravši 1-1 kod Fiorentine. Favoriziran Talijani su poveli golom Čeha Baraka u 56. minuti, ali je Ilić izjednačio u 74. minuti. Za goste je cijelu utakmicu odigrao hrvatski nogometaš Tomislav Šarić. U toj skupini je Istanbul Basaksehir protutnjao na gostovanju u Škotskoj gdje je pobijedio Hearts 4-0.