Porto, Villarreal, Benfica i Braga osigurali su nastup u polufinalu Europske lige.

15.4.2011.
1:34

Rezultatski najneizvjesniju utakmicu odigrali su Braga i Dynamo. Kijevljani su u Portugal doputovali s 1:1 iz prve utakmice.

Domaćini su već u 30. minuti ostali s igračem manje kada je isključen Cesar. Domaćini su na kraju ipak obranili, u većem dijelu susreta bili čak zrelija momčad i na kraju potpuno zasluženo prošli u nastavak natjecanja.

Vrijedi istaknuti da je u redovima gostiju cijeli susret odigrao naš Ognjen Vukojević koji u 77. minuti nije realizirao vrlo izglednu priliku.

Prvi favorit natjecanja, španjolski Villarreal doputovao je u Nizozemsku s velikom prednošću od 5:1. Twente je tijekom prvog dijela bio bolji suparnik.

Poveli su domaći u 32. minuti pogotkom Bajramija, ali u nastavku sve je po njih krenulo po zlu.

Prvo je Tiendalli u 59. pocrvenio, a zatim je u dva navrata za goste dosuđen jedanaesterac. Prvi je realizirao Rossi, drugi Ruben.

Rodrigo Ceni na samom kraju utakmice zapečatio utakmicu trećim pogotkom za Žutu podmornicu.

I Benfica je u Eindhoven doputovala sa znatnom prednošću od 4:1. Ipak, kako je PSV otvorio utakmicu bilo je naznake kako je iznenađenje na pomolu.

Prvo je u 17. minuti Mađar Dzsudzsak pogodio za vodstvo, u 25. Lens je povećao rezultat na 2:0. Međutim, u zadnjoj minuti prvog dijela Luisao je pogodio za 2:1, gol koji je, pokazalo se na kraju presjekao domaćine.

Konačan rezultat postavio je Cardoso u 63. minuti iz jedanaesterca.

Valja napomenuti kako je četvrti putnik u polufinale još jedna Portugalska momčad. Porto je u Moskvi s još jednom pobjedom (5:2) protiv Spartaka samo osigurao prolaz.

U polufinalu će se sastati Braga i Benfica te Porto i Villarreal.