[VIDEO] SVI PRIČAJU O OVOJ PROSLAVI GOLA: / Thuramov sin razbio Berlin, a pogledajte što je napravio nakon pogotka

Borussia je ovom pobjedom privremeno izbila na 3. mjesto sa 56 bodova, koliko ih ima i Bayer Leverkusen

31.5.2020.
17:49

Nogometaši Borussije Moenchengladbach na svom su stadionu s uvjerljivih 4-1 (2-0) svladali Union Berlin u prvoj od dvije nedjeljne utakmice 29. kola njemačke Bundeslige.

Domaća momčad je povela u 17. minuti nakon solo prodora Floriana Nuehausa. Četiri minute prije kraja prvog poluvremena francuski napadač Marcus Thuram postigao je prvi od svoja dva pogotka i udvostručio prednost Borussije. Thuram, inače sin legendarnog Lilliana Thurama, je obilježio je ovu utakmicu i posebnom proslavom pogotka. On je, naime, nakon gola kleknuo i odao počast brutalno ubijenom Amerikancu Georgeu Floydu, kojeg je policajac u Minneapolisu ugušio nasred ulice.

Moenchengladbach's French forward Marcus Thuram reacts after scoring during the German first division Bundesliga football match Borussia Moenchengladbach v Union Berlin in Moenchengladbach, western Germany, on 31 May, 2020.,Image: 524309127, License: Rights-managed, Restrictions: RESTRICTIONS: DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO, Model Release: no

Video pogledajte OVDJE.

Početkom drugog poluvremena, u 50. minuti, Union Berlin je smanjio zaostatak pogotkom Šveđanina Sebastiana Anderssona, ali nada gostiju je kratko trajala. Već u 60. minuti Thuram je drugim pogotkom ponovno donio domaćoj momčadi dva gola prednosti, a konačnih 4-1 u 81. minuti postavio je Thuramov sunarodnjak Alassane Plea.

Borussia je ovom pobjedom privremeno izbila na 3. mjesto sa 56 bodova, koliko ih ima i Bayer Leverkusen na četvrtom mjestu. Samo bod više ima Borussia Dortmund na drugom mjestu, a vodeći Bayern je sa 67 bodova stvorio teško dostižnu razliku. Union Berlin je sa 31 bodom na 14. mjestu, četiri boda iznad 'opasne zone'.