Ljepotica cijele večeri u kvalifikacijama za EURO 2012. odigrana je u Amsterdamu gdje su Mađari hrabrom igrom natjerali svjetske doprvake Nizozemce na veliku utakmicu.

30.3.2011.
9:41

Mađarska je na Amsterdam Areni vodila 2:1 do 73. minuti, nakon preokreta Nizozemaca je čak uspjela i poravati na 3:3, ali presudio im je fenomenalni Dirk Kuyt. Igrač Liverpoola je prvo u 78. minuti vratio prednost domaćinima, a njegov gol za konačnih 5:3 je pravo remek-djelo.

Inače, Nizozemci su poveli u 13. minuti preko Robina van Persieja, ali u samo četiri minute drugoga dijela hrabri Mađari su preokrenuli rezultat golovima Rudolfa (46) i Gere (50).

Novi preokret zbio se u režiji domaćina, a zasluge pripadaju strijelcima Sneijderu (61) i Van Nistelrooyju (73).

Niti tu nije bio kraj velikim uzbuđenjima. Mađarska je preko Zoltana Gere ponovno izjednačila u 75. minuti, ali tada je uslijedio već opisani kraj utakmice u kojem se proslavio junak Dirk Kuyt.

U ostalim kvalifikacijskim utakmicama odigranih u utorak Španjolska je kao gost slavila u Litvi. Španjolci su po užasnom terenu, koji je prije nalikovao na 'krumpirištu', ipak odigrali kao svjetski prvaci i slavili s 3:1. Strijelci za goste bili su Xavi i Mata, uz autogol Kijanskasa.

Nogometaši Češke svladali su u Češkim Budejovicama Lihtenštajn 2:0 pogocima Milana Baroša (3) i Michala Kadleca (70).

U skupini A u Istanbulu je Turska slavila protiv Austrije s 2:0 i vratila se u igru za prve dvije pozicije. Austrijanci su u drugom dijelu promašili i jedanaesterac. Belgija je u Bruxellesu sa 4:1 svladala Azerbajdžan, te sada oni drže drugo mjesto s bodom više od Turske.

U skupini D Luksemburg je iznenađujuće poveo u Piatra Neamtu protiv Rumunjske, no domaćini su zahvaljujući dvama pogocima Adriana Mutua ipak stigli do pobjede 3:1.

U skupini C Estonija i Srbija su po groznim uvjetima na snijegom zametenom stadionu u Tallinu odigrali 1:1, a Sjeverna Irska i Slovenija 0:0 u Belfastu.