Klubovi hrvatskih nogometaša koji su u utorak nastupili u trećem pretkolu Lige prvaka nisu bili uspješni.

27.7.2011.
11:29

Favorizirani Dinamo iz Kijeva loše se proveo protiv neugodnih Rusa te će za tjedan dana u Kazanu morati stizati čak dva gola prednosti u gostima. Ognjen Vukojević za domaćina je odigrao 55 minuta, nakon toga zamijenio ga je ukrajinski reprezentativac Artem Milevskij.

Neuspješan je bio kao domaćin bio i Glasgow Rangers, pobijeđen je od švedskog Malmöa sa 1:0. Nikica Jelavić za domaćina je odigrao cijelu utakmicu i bio je najbolji igrač svoje momčadi. Osobito dobro odigrao je u drugom poluvremenu kada je svom suigraču Naismithu pripremio dvije izgledne prilike. Ali, Škot ih nije iskoristio.

Loše se u 3. pretkolu proveo i Partizan na gostovanju kod belgijskog Genka. Iako su poveli u trenutku kad su imali igrača više, Beograđani su na kraju izgubili 2:1, i to u zadnjim minutama.

Partizan je poveo u 65. minuti golom Tomića, ali samo pet minuta poslije Belgijanci su izjednačili iz jedanaesterca. Penal je skrivio upravo strijelac Tomić. Pobjedu domaćinu osigurao je Ogunjimi koji je u 2. minuti sudačke nadoknade majstorski lobao golmana Stojkovića za konačnih 2:1.