Nogometaši Barcelone nisu uspjeli doći do pobjede na gostovanju kod Seville, čime se njihova prednost pred drugoplasiranom Real Madridom nakon 31. kola španjolske Primere istopila na samo dva boda

11.4.2015.
22:02

Puno razloga za žaljenje imaju u Barceloni, ne samo zato što je Real smanjio zaostatak za njima, već i zato što su na Sanchez Pizjuanu vodili s 2:0, a na kraju osvojili samo bod. Ivan Rakitić je protiv kluba u kojem je bio kapetan odigrao cijelu utakmicu, a nakon pola sata igre se činilo da će na kraju dana imati razloga za slavlje.

U 14. je minuti Neymar gurnuo loptu Lionelu Messiju koji je ušao u šesnaesterac, te iskosa s desne strane efektno pogodio suprotni kut domaćeg gola. To mu je 34. ovosezonski pogodak u Primeri, tri više ima Cristiano Ronaldo. U 31. minuti je Messi srušen na rubu kaznenog prostora, a Neymar je sjajnim udarcem pogodio rašlje za 2:0.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Sevilla se, međutim, nije predavala i već do kraja prvog poluvremena je smanjila na 1:2. Strijelac je u 38. minuti bio Ever Banega koji je pogodio s gotovo 30 metara, zahvaljujući i slaboj reakciji vratara Claudija Brava. Konačnih je 2:2 u 84. minuti postavio Kevin Gameiro nakon velike pogreške Gerarda Piquea i asistencije Aleixa Vidala.

Barcelona sada na vrhu ljestvice ima 75 bodova, dva više od Reala, a do kraja prvenstva je ostalo još sedam kola.