23.10.2011.
22:26

Poklekli su Bavarci na gostovanju kod Hannovera u posljednjoj utakmici desetoga bundesligaškog kola izgubivši 2:1. Poveli su domaći pogotkom Norvežanina Mohammeda Abdellaouea u 23. minuti iz 11-erca koji je srušivši Amerikanca Stevea Cherundola skrivio Philipp Lahm.

Primio je u tom trenutku Bayernov golman Manuel Neuer pogodak u Bundesligi nakon što je 770 minuta, od pogotka koji je primio u prvom kolu, čuvao mrežu nedirnutom. Sljedeća nesreća za Juppa Heynckesa i njegovu momčad uslijedila je u 28. minuti, kada je zbog fizičkog obračuna s Christianom Schulzom izravni crveni karton dobio Jerome Boateng.

Domaćima je u 63. minuti isključen Cherundolo, no prethodno su, u 50. minuti, uspjeli povisiti prednost na 2:0 pogotkom Christiana Pandera, kojem je pritom pomogao i Luiz Gustavo promijenivši lopti smjer na putu prema Neuerovoj mreži.

S izjednačenim snagama na travnjaku za Bayern je u 83. minuti smanjio 19-godišnji tamnoputi Austrijanac David Alaba. Zabio je mladi ljevonogi veznjak lijepo špicom pored Neuerova reprezentativnog kolege Zielera postigavši svoj debitantski pogodak u dresu bavarskog kluba.

Ivica Olić ušao je u igru za Bayernovu momčad u 84. minuti, dok je Danijel Pranjić čitav tijek dvoboja odsjedio na klupi.