Jose Mourinho kod kuće više ne može pobijediti ni Zaragozu. U 34. kolu španjolske Primere, Real je usred Madrida izgubio od 12-plasirane momčadi lige s 3:2.

1.5.2011.
0:12

Teško je objasniti što se ovih dana događa Realu, ali kada momčad vrijedna oko 700 milijuna eura izgubi dvije utakmice zaredom na svom stadionu, a ovoga puta od momčadi koja se bori za ostanak u prvoj ligi, vrijeme je za opću uzbunu.

Real ne da je izgubio nego je u dva navrata gubio s dva gola razlike. Gosti su u 54. minuti vodili s 2:0, a golove su postigli Lafita i Gabi. Prvom pogotku kumovao je Casillas, slavni vratar doslovno je pustio loptu da uđe u mrežu, a drugi su gosti zabili s bijele točke nakon prekršaja na Lafiti.

szólj hozzá: Real Ma 2-3 Zara

Sergio Ramos uspio je u 62. minuti smanjiti na 2:1, ali umjesto izjednačenja stigao je novi šok. U 77. minuti na 3:1 povisuje za Mourinha kobni Lafita, a Benzema je pet minuta prije kraja tek uspio ublažiti poraz.

Inače, Real je igrao bez Cristiana Ronalda i Emannuela Adebayora.

Barcelona 34. kolo također neće pamtiti po dobrom. Katalonci su na gostovanju kod Real Sociedada izgubili s 2:1.

A sve se za Barcelonu razvijalo po planu. Katalonci su do 71. minute vodili s 1:0, iako je Pep Guardiola odmarao više od pola momčadi. Ipak Xavi i Messi igrali su od prve minute, a upravo je potonji asistirao za prvi gol mladog Alcantare u 29. minuti.

Domaćini su vrebali svoju priliku i dočekali je u 71. minuti kada je izjednačio Ifran, a pet minuta prije kraja, Prieto je s bijele točke zabio gol kojeg će se još dugo sjećati jer je njime srušio veliku Barçu. Jedanaesterac je skrivio Mascherano, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu zajedno s Alvesom i Busquetsom.

Barcelona je zabila i za 2:1, ali je sudac je poništio gol Gabriela Milita zbog zaleđa, kojega, čini se, ipak nije bilo

Četiri kola prije kraja Barçu i Real i dalje dijeli isto rastojanje od osam bodova. Barcelona je na 88 bodova, Real ima 80, treća je Valencia sa 63, a četvrti Villarreal s 57.