Katarski Al Sadd pobijedio je južnokorejski Suwon Bluewings s 2:0 u prvoj polufinalnoj utakmici Azijske Lige prvaka.

19.10.2011.
20:16

Oba pogotka za katarsku momčad postigao je 32-godišnji senegalski napadač Mamadou Niang, u 70. i 81. minuti. Njegov drugi gol bio je u najmanju ruku kontroverzan. Nogometaši Suwona izbacili su loptu izvan granica igrališta, kako bi se jednom njihovom igraču ukazala pomoć.

Očekivali su da će dobiti loptu natrag, nakon što ju je igrač Al Sadda duboko ispucao prema vrataru domaćeg sastava. No, Niang je u punom sprintu krenuo na loptu, te ju je gurnuo u praznu mrežu.

Taj pogodak izazvao je ljutitu reakciju domaćih igrača i osoblja s klupe. Došlo je do sukoba, a u teren je uletio i jedan navijač. Na kraju je Al Sadd završio utakmicu s devetoricom igrača, jer su Niang i Bjelokošćanin Kader Keita zaradili isključenja, a crveni karton dobio je i jedan domaći igrač, Makedonac rođen u Srbiji Stevica Ristić. Hrvatski 32-godišnji branič Mato Neretljak bio je jedan od pokretača sukoba. Inače, legendarni Labud, kako su ga od milja zvali navijači Hajduka, odigrao je cijelu utakmicu za Suwon Bluewings, te je u 83. minuti dobio žuti karton.