[VIDEO] POGLEDAJTE GOLOVE KOJI SU RIJECI DONIJELI SLAVLJE: / Prvi će se vrtiti na špicama sportskih emisija

24.9.2020.
23:31
Nel Pavletic/PIXSELL

Nogometaši Rijeke izborili su plasman u završnu rundu kvalifikacija Europske lige nakon što su na Rujevici nakon produžetaka pobijedili ukrajinski Kolos Kovalivku sa 2:0.

Bila je to tvrda utakmica bez previše prilika na obje strane, a pitanje pobjednika razriješeno je u produžetku. Rijeka je povela u 102. minuti golom Escovala, a pobjedu domaćina potvrdio je Franko Andrijašević golom u 115. minuti.

RIJEKA IDE U DOIGRAVANJE EUROPSKE LIGE: /

Rožmanov joker s klupe i Andrijašević zgazili Ukrajince u produžecima na kišnoj Rujevici

Vhrunski potez Escovala

Ključni trenutak u produžetku dogodio se u 103. minuti kada je Escoval zabio nakon ubačaja iz kornera. Murić je ubacio, Andrijašević je glavom spustio loptu za Escovala, a Rožmanov joker iz blizine ju je zakucao pod gredu za vodstvo. Njegov pogodak možete pogledati OVDJE.

Sve dvojbe oko pitanje pobjednika razriješene su u 115. minuti nakon velike pogreške gostujućeg vratara kojem je ispala lopta iz ruke. Kulenović je prihvatio "poklon", pucao prema vratima, no lopta je zastala na crti, gdje ju je Andrijašević pospremio u mrežu. Njegov pogodak možete pogledati OVDJE.

Rijeka će plasman u natjecanje u skupinama loviti 1. listopada na gostovanju kod Kopenhagena koji je sa 3:0 pobijedio poljski sastav Piast Gliwice.