Barcelona je na najbolji mogući način odgovorila na šesticu Reala u Zaragozi. U posljednjoj utakmici 2. kola Primere na Nou Campu su razbili Villarreal sa 5:0, a Messi je zabio dva pogotka.

30.8.2011.
1:03

Barca je otpočetka utakmica nametnula svoj poznati stil igre, a prvu veliku priliku imao je Messi u 17. minuti. Pedro ga je odlično uposlio nakon prodora po lijevoj strani, ali je Argentinac pucao direktno u golmana. Ipak, u 25. minuti Žutoj podmornici nije bilo spasa. Thiaga Alcantara lijepo je udarcem sa 20 metara pogodio daljnji kut Lopezovog gola.

U 38. minuti Rossi je mogao donijeti izjednačenje gostima, ali njegov udarac Valdes je odbio u gredu. Kazna je stigla u samoj završnici prvog dijela. Messi je okomitom loptom pronašao Fabregasa, koji je lijepo zaobišao Lopeza i pogodio za 2:0 Barce.

U nastavku igrači Pepa Guardiole nastavili su u istom ritmu. Već u 47. minuti bilo je 3:0. Strijelac je nakon solo prodora bio Alexis Sanchez. Samo pet minuta kasnije do prvog pogotka u novom prvenstvu došao je i Messi.

Argentinca je pred vratara Villarreala odlično izbacio Iniesta. Najbolji nogometaš današnjice zaobišao je Lopeza i pogodio za 4:0. Točku na i svojim drugim pogotkom je u 75. minuti stavio je Messi nakon lijepe akcije sa Thiagom.