Završene su utakmice 5. kolo Lige prvaka u skupinama E, F, G i H.

26.11.2013.
19:05

Borussia je protiv Napolija povela već u 10. minuti iz jedanaesterca preko Marca Reusa. Prethodno je penal izborio Robert Lewandowski nakon prekršaja Federica Fernandeza.

Na 2:0 povisio je Jakub Blaszczykowski iz kontranapada nakon sjajnog dodavanja Reusa. Nadu je nakratko Napoliju vratio Lorenzo Insinge u 71. minuti udarcem iskosa s lijeve strane s ruba kaznenog prostora nakon pogreške Borussijine obrane, ali 2 pogotka prednosti domaćinu samo je sedam minuta potom vratio Pierre-Emerick Aubameyang.

Opet su Žuto-crni poentirali iz svojeg najjačeg oružja, kontranapada, a Aubameyang je iskosa s desne strane realizirao dodavanje Lewandowskog.

U posljednjem kolu Arsenal gostuje kod Napolija, dok Marseille dočekuje Borussiju Dortmund. Arsenal predvodi ljestvicu s 12 bodova, dok Napoli i Borussia imaju po 9.

Ajax s igračem manje srušio Barcelonu

Nogometaši Ajaxa priredili su veliko iznenađenje u 5. kolu H skupine Lige prvaka, pobjedom u Amsterdamu protiv Barcelone s 2:1. Južnoafrikanac Thulani Serero doveo je Kopljanike u vodstvo u 19. minuti preciznim niskim udarcem. Na 2:0 povisio je nizozemski U-21 reprezentativac Danny Hoesen u 42. minuti.

Barcelona se početkom nastavka vratila u igru. Jöel Veltman zaradio je izravni crveni karton zbog prekršaja nad Neymarom u svom kaznenom prostoru, a Xavi je u 49. minuti sigurno izveo kazneni udarac za smanjenje na 2:1.

No, iako je do kraja utakmice imala igrača više, Barcelona nije uspjela postići izjednačujući pogodak, pa je Ajax upisao zasluženu pobjedu. Barcelona je, pak, pretrpjela prvi poraz u svim natjecanjima pod vodstvom trenera Tate Martina.

Skupina E

Basel - Chelsea 1-0 (Salah 87)

Steaua - Schalke 0-0

Redoslijed: 1. Chelsea 9 2. Basel 8 3. Schalke 7 4. Steaua 3

Skupina F

Arsenal - Marseille 2-0 (Wilshere 1, 65)

Borussia Dortmund - Napoli 3-1 (Reus 10-11m, Blaszczykowski 60, Aubameyang 78 / Insigne 71)

Redoslijed: 1. Arsenal 12 2. Napoli 9 3. Borussia Dortmund 9 4. Marseille 0