Aktualni prvak Milan u gostima je pobijedio Cesenu 3:1 u 24. kolu Serije A, a u izostanku najboljeg strijelca Zlatana Ibrahimovića pogocima i igrom istaknuli su se Sulley Muntari i Robinho...

19.2.2012.
18:15

U debiju za Milan, po dolasku u siječnju iz gradskog rivala Intera, ganski nogometaš Sulley Muntari bio je, posebno u prvom dijelu, prvo ime Rossonerra na gostovanju kod Cesene.

Muntari je za tih 45 minuta razigravao momčad uputivši 38 preciznih dodavanja, a od četiri njegova udarca onaj u 29. minuti odsjeo je u mreži domaćeg vratara. Dvije minute kasnije Emanuelson je povisio na 0:2, a potom je, u zadnje vrijeme probuđeni Robinho prvim prvenstvenim golom od 15. listopada prošle godine postavio nedostižnih 0:3.

Bio je ovo Brazilčev tek četvrti gol ove sezone u 19 nastupa za Milan u Serie A. Do kraja je Cesena, čiji napad su predvodila nekada vrlo zvučna imena, Mutu i Iaquinta, uspjela postići počasni pogodak preko Pudila u 65. minuti. Milan je s ova tri boda barem privremeno izbio na čelo ljestvice ispred Juventusa koji ima susret manje. Osim aktualnih prvaka s tri gostujuća boda osladio se i Chievo koji je zahvaljujući zgoditku Thereaua nakon pola sata igre u Genovi svladao iistoimenogdomaćina 1:0. Identičnim rezultatom Roma je teškom mukom na Olimpicu nadigrala Parmu, a za momčad Luisa Enriquea strijelac je bio Borini u 26. minuti. Miralem Pjanić igrao je do 80. minute. U preostalom popodnevnom ogledu Novara i Atalanta su remizirale bez golova, a kasnije danas svoje će utakmice 24. kola odigrati Lazio i Palermo, te Udinese i Cagliari.

Roma – Parma 1-0 (Borini 26) Cesena – Milan 1-3 (Pudil 65 / Muntari 29, Emanuelson 31, Robinho 55) Genoa – Chievo 0-1 (Thereau 30) Novara – Atalanta 0-0 Lecce - Siena 4-1 (Muriel 32, Michele 68-11m, Cuadrado 82, Brivio 90 / Grosso 25) Redoslijed: 1. Milan 50, 2. Juventus 49 (-1), 3. Lazio 42 (-1), 4. Udinese 41 (-1), 5. Roma 38, 6. Napoli 37...