Ovako to izgleda kad se Real šali!

Lyon je protiv Dinama u svojoj jubilarnoj 100. utakmici u Ligi prvaka došao do 2:0 pobjede kojom je skočio na drugo mjesto skupine D, a Real Madrid se poigrao s Ajaxom.

28.9.2011.
1:18

Lyon – Dinamo 2:0 (Gomis 23, Kone 42) Real Madrid – Ajax 3:0 (Ronaldo 25, Kaka 41, Benzema 49) Redoslijed: 1. Real Madrid 6 bodova 2. Lyon 4 3. Ajax 1 4. Dinamo 0 Ajax se u 2. kolu Lige prvaka nije uspio oduprijeti Real Madridu na njegovu Santiago Bernabeuu. Kraljevski klub je slavio s 3:0 pogocima Cristiana Ronalda, Kake i Karima Benzeme.

Sve je, za razliku od nastupa u Primeri, teklo glatko za Josea Mourinhna i njegovu momčad.

Trojica su spomenutih igrača upisala i asistencije. Najprije je u 25. minuti Benzema proigrao Ronalda, potom je u 41. minuti Ronaldo pronašao Kaku, da bi u četvrtoj minuti nastavka Kaka asistirao Benzemi.

Napoli – Villarreal 2:0 (Hamšik 15, Cavani 17-11m) Bayern – Manchester City 2:0 (Gomez 38, 45+1)

Redoslijed: 1. Bayern 6 2. Napoli 4 3. Manchester City 1 4. Villarreal 0

Jupp Heynckes i njegovi nogometaši dokazali su da Bayern ima jednu od najjačih momčadi u Europi. Na svom su stadionu u drugom kolu A-skupine Lige prvaka pobijedili Manchester City 2-0. Više od samog rezultata impresivna je bila totalna dominacija bavarske momčadi u sudaru s ponajboljim engleskim nogometnim kolektivom.

Sve su domaći na Allianz Areni riješili u prvom poluvremenu golovima Marija Gomeza u 38. i prvoj minuti sudačke nadoknade. Pospremio je sjajni strijelac u mrežu dva odbijanca nakon što je Joe Hart spašavao svoj gol, pri prvoj prilici čak i dva puta obranivši udarce Riberyja pa Müllera.

szólj hozzá: Bay 1-0 Mc

Gomez je ovim golovima, prvima u skupini natjecanja ove sezone, došao do brojke od 12 postignutih pogodaka u 12 ovosezonskih nastupa.

szólj hozzá: Bay 2-0 Mc

Nogometaši Napolija došli su do četvrtog boda i drugog mjesta na ljestvici 2-0 pobjedom nad Villarrealom na svom San Paolu. Sve su igrači Waltera Mazzarrija riješili unutar dvije minute, pogocima Hamšika u 15. i Cavanija u 17. minuti iz 11-erca. Ovom su se pobjedom Talijani Španjolcima osvetili za lanjsko izbacivanje u 1/16 finala Europa lige.

CSKA – Inter 2-3 (Džagojev 47, Wagner Love 77 / Lucio 6, Pazzini 23, Zarate 78) Trabzonspor – Lille 1-1 (Colman 75-11m / Sow 30)

Redoslijed: 1. Trabzonspor 4 2. Inter 3 3. Lille 2 4. CSKA 1

Trabzonspor je pred svojom publikom remizirao s francuskim prvakom Lilleom odigravši 1-1. Debitantski nastup u Ligi prvaka pred domaćom publikom Turcima je pokvario Moussa Sow kad je u 30. minuti doveo momčad Rudija Garcije u vodstvo.

szólj hozzá: Tra 0-1 Lil

Bod turskoj momčadi, iznenađujućem pobjedniku nad Interom na San Siru u prvom kolu, donio je argentinski veznjak Gustavo Colman u 75. minuti iz 11-erca.

Nogometaši milanskog Intera došli su i do druge pobjede u drugoj utakmici pod vođenjem Claudija Ranierija. U srazu drugog kola skupine B Lige prvaka u Moskvi su pobijedili CSKA 3-2.

Manchester United – Basel 3:3 (Welbeck 16, 17 / F. Frei 58, A. Frei 60, 76 - 11m) Otelul Galati – Benfica 0:1(Cesar 41)

Redoslijed: 1. Basel 4 2. Benfica 4 3. Manchester United 2 4. Otelul 0 Nogometaši Manchester Uniteda prosuli su dva pogotka prednosti i na kraju jedva iščupali bod (3-3) protiv Basela u 2. kolu skupine C Lige prvaka. Bez ozlijeđenih Rooneyja, Hernandeza, Vidića, Evansa i SmallingaCrveni vragovi su u samo dvije minute bacili Basel na koljena na svome Old Traffordu. U glavnim su ulogama bili Danny Welbeck i Ryan Giggs. Potonji je u 16. minuti asistirao, a Welbeck lijevom nogom matirao Yanna Sommera.

szólj hozzá: Mu 2-0 Bsl

Već u sljedećoj minuti gledatelji su praktički vidjeli reprizu. Ponovno je asistent bio neuništivi Velšanin, a 20-godišnji Welbeck je još jednom bio strijelac,ovaj put desnom nogom. No, umjesto da sačuvaju prednost, igrači Alexa Fergusona su je u drugom poluvremenu praktički jednako ekspresno ispustili kao što su je i stekli. Fabian Frei je u 58. minuti smanjio na 2-1, a samo dvije minute kasnije asistirao prezimenjaku Alexanderu za izjednačenje.

szólj hozzá: Ma2-2Ba

Tu, međutim, nije bio kraj Unitedovim mukama. U 75. minuti Antonio Valencia je u kaznenom prostoru srušio Marca Strellera, a Alexander Frei je doveo Basel na rub senzacionalne pobjede. Ipak, engleski se prvak izvukao u posljednjoj minuti kada je Ashley Young zabio glavom nakon ubacivanja Nanija.

szólj hozzá: Ma2-3Ba

U drugoj utakmici skupine Benfica je pogotkom Bruna Cesara slavila s 1-0 na gostovanju kod rumunjskog prvaka Otelul Galatija.

Vezani članci: arti-201109271455006 arti-201109271214006 arti-201109270898006