U susretu 4. kola B skupine Izrael je deklasirao Bosnu i Hercegovinu 3:0 i praktički je izbacio iz utrke za EURO. Golove za treću pobjedu Izraela zabili su Vermouth (36), Damari (45) i Zahavi (70).

16.11.2014.
21:39

U susretu 4. kola A skupine kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. godine reprezentacija Češke je pobijedila Island 2:1 ostvarivši i četvrtu pobjedu u skupini. Island je poveo golom Skulasona u 9. minuti, no domaćin je uspio okrenuti rezultat. Golove za novu pobjedu Čeha postigli su Kaderabek (45+1) i Halfredsson (61-autogol).

U susretu iz iste skupine Nizozemska je u Amsterdamu deklasirala Latviju 6:0 ostvarivši drugu pobjedu u skupini. Nakon očajnog otvaranja kvalifikacija i samo tri boda u prva tri kola, nizozemski izbornik Guus Hiddink je najavio ostavku ukoliko 'oranje' ne pobijedi Latviju. Igrači su ga spasili ostvarivši uvjerljivu pobjedu, a golove su postigli Robin van Persie (6), Arjen Robben (35,82), Klaas-Jan Huntelaar (42,89) i Jeffrey Bruma (77).

Uspješna je bila i Turska koja je pobjedila Kazahstan 3-1. Dva gola je zabio Burak Yilmaz (26-11m, 29), a jednog Aziz (83). Za goste je zabio Smakov (87-11m).

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

U susretu 4. kola B skupine Izrael je deklasirao Bosnu i Hercegovinu 3-0 i praktički je izbacio iz utrke za EURO. Golove za treću pobjedu Izraela zabili su Vermouth (36), Damari (45) i Zahavi (70). BiH je od 48. minute igrala bez isključenog Šunjića. Možemo zaključiti kako je eksperiment BiH izbornika Safeta Sušića o igri bez napadača, s lažnom devetkom je propao u startu, a da vrlo su male šanse da legendarni Pape preživi na klupi ovaj kiks.

U derbiju skupine B Belgija i Wales su odigrali bez golova, a Cipar je pobijedio Andoru 5:0.

SKUPINA A Nizozemska - Latvija 6:0 Češka - Island 2:1 Turska - Kazahstan 3:1

LJESTVICA: Češka 12 Island 9 Nizozemska 6 Turska 4 Latvija 2 Kazahstan 1

SKUPINA B Belgija - Wales 0:0 Cipar - Andora 5:0 Izrael - Bosna i Hercegovina 3:0