Neymar i Pato su Ekvadoru zabili svaki po dva gola u pobjedi 4:2 i tako osigurali svom Brazilu prvo mjesto u skupini i plasman u četvrtfinale Copa Americe u kojem će igrati protiv Paragvaja.

14.7.2011.
12:32

Brazil se, kao i domaćin Argentina, 'probudio' u trećem kolu Copa Americe nakon dva remija te navijačima vratio nadu u mogućnost obrane naslova prvaka.

Pato je doveo Brazil u vodstvo u 27. minuti, no izjednačenje je donio Caicedo deset minuta kasnije. Neymar je u 48. minuti donio novo veselje navijačima, ali deset minuta kasnije protivnici su se opet uspjeli vratiti.

Ipak, Pato je svojim drugim golom u 60. minuti utro put prema pobjedi koju je potvrdio Neymar dvadeset minuta prije kraja.

U drugom susretu skupine B Paragvaj i Venezuela su odigrali neodlučeno 3:3.

Kolumbija - Peru (16. srpnja) Argentina - Urugvaj (16. srpnja) Brazil - Paragvaj (17. srpnja) Čile - Venezuela (17. srpnja)