Iako je Villarreal poveo protiv Porta u prvom susretu polufinala Europske lige, do kraja utakmice je teško stradao zahvaljujući čudesnom Falcau koji je zabio četiri gola. Finalu u Dublinu 18.

29.4.2011.
1:08

Porto. Stadion Dragao. Sudac: Björn Kuipers (Nizozemska).

PORTO: Helton, Pereira, Guarin, Moutinho, Falcao, Rodriguez, Hulk, Rolando, Sapunaru, Fernando, Otamendi

VILLARREAL: Lopez, Musacchio, Marchena, Nilmar, Cazorla, Cani, Catala, Valero, Soriano, Rossi, Gaspar

Strijelci: 0:1 - Cani (45), 1:1 - Falcao (49, 11m), 2:1 - Guarin (61), 3:1 - Falcao (67), 4:1 - Falcao (75), 5:1 - Falcao (90) Villarreal, koji nikada do ove prilike nije gostovao na Dragau je bio dominantniji protivnik u prvome poluvremenu, a vodeći pogodak kojim je šokirao domaćina postigao je u posljednjim sekundama prvoga dijela kada je Nilmar s desne strane ubacio u sredinu, a Cani glavom poslao loptu iza Heltona.

No prvaci Portugala vratili su se u utakmicu u 49. minuti iz penala kojeg je napravio vratar španjolske momčadi Diego Lopez srušivši Falcaa. Najbolji strijelac Europske lige je i izveo najstrožu kaznu (12. golom u Europskoj ligi) i izjednačio rezultat.

Bio je to samo početak uraganskog preokreta domaćina koji je poveo u 61. minuti preko Fredija Guarina, koji je odbijenu loptu spremio iza protivničkog vratara.

Šokiranim gostima treći je gol zabio opet Falcao u 67. minuti nakon što je po desnoj strani 'proletio' Hulk i uposlio neometanog strijelca Porta koji je s lakoćom zatresao mrežu.

Falcao je sjajan nastup nastavio i svojim trećim pogotkom u 75. minuti.

Zaista nevjerojatan nastup najbolji strijelac Europske lige dovršio je u posljednjim trenucima utakmice četvrtim golom kojim je potopio nade Villarreala da će igrati u finalu.

Lisabon. Estádio da Luz. Sudac: Craig Thomson (Škotska).

BENFICA: Roberto, Coentrao - Jardel - Luisao - Pereira, Pexoto - Garcia - Martins, Aimar, Cardozo - Saviola

BRAGA: Artur, Silvio - Paulao - Rodriguez - Garcia, Salino - Viana - Vandinho - Alan, Lima - Meyong

Strijelci: 1:0 - Jardel (50), 1:1 - Vandinho (53), 2:1 - Cardozo (59) Benfica je na svom stadionu bila dominantniji protivnik, a nadmoć je materijalizirala u 50. minuti pogotkom (prvim europskim) Jardela . Nakon odličnog prodora Pereire po desnoj strani glavom je vratnicu pogodio Cardozo nakon čega se lopta odbila Jeardela koji su samo gura u mrežu.

No Braga je uspjela izjednačiti samo tri minute poslije kada je Viana izveo slobodan udarac, a Vandinho glavom prevario vratara Benfice Roberta.

Domaćin je do pobjede stigao u 59. minuti nakon što je Cardozo sjajno izveo slobodan udarac.

Finale Europske lige igra se 18. svibnja u Dublinu.