Nogometaši Lyona pobijedili su u derbiju 27. kola francuskog Le Championnata Lille na svom terenu 2:1, te su tako ostali i dalje u borbi za vrh. No, prilično su sretno došli do tog slavlja.

10.3.2012.
23:45

Cijelo drugo poluvrijeme Lyon se zapravo branio, a njihov vratar Hugo Lloris nerijetko je i čuda izvodio na svojoj liniji. Također, od 71. minute je sve postalo još gore za Lyon jer su morali igrati s igačem manje. Hrvatski nogometaš Dejan Lovren je tada dobio drugi žuti, odnosno, isključujući crveni karton.

Bila je ovo prva utakmica u kalendarskoj 2012. godini koju je odigrao Lovren, nakon teške ozljede Ahilove tetive, te je prošla posve neslavno. Na sreću po Lyon, takvo što nisu skupo platili.

szólj hozzá: Lyon vs Lille 2:1 ALL GOALS

Jedan od tragičara ovotjednog ispadanja u Ligi prvaka (od Apoela), Alexandre Lacazette, je ovom prilikom bio junak. U 12. je postigao prvi pogodak na utakmici, a potom je asistirao Lisandru Lopezu koji je majstorski s vrha šesnaesterca u 39. minuti pogodio za 2:0.

U nadoknadi je prvog dijela Chedjou smanjio, ali to je bilo sve što je na Gerlandu napravio aktualni prvak Lille.