Jose Mourinho je odmarao najvažnije igrače, ali to nije smetalo njegovoj momčad.

23.4.2011.
22:54

Na sretnom stadionu Mestalli, gdje su u srijedu pobijedili Barcelonu i osvojili Kup Kralja, nogometaši Reala odigrali su još jednu nadahnutu partiju. Bez Cristiana Ronalda, Di Marije, Pepea, Özila, Xabija Alonsa..., igrači Josea Mourinhaubili su Valenciju, a u glavnim ulogama su bili povratnici u momčad Argentinac Gonzalo Higuain, Brazilac Kaka i Francuz Karim Benzema.

Francuski napadač je načeo mrežu Šišmiša u 23. minuti, dva gola je do poluvremena dodao njegov argentinski kolega, a u prvih 45 minuta se u strijelce upisao i Kaka. Higuain je u 53. minuti kompletirao hattrick, a tek kod zaostatka 0:5 domaćini su preko Soldada postigli prvi pogodak.

Do kraja susreta je Kaka zabio svoj drugi gol, a u samoj završnici, kada su se gosti iz Madrida sasvim opustili, Jonas i Alba su uljepšali visoki poraz Valencije od 6:3. Čini se da je osvajanje trofeja Copa del Rey, kao i prva pobjeda nad Barçom nakon tri godine podigla sampouzdanje igračima Reala - do neba.

To je posebno ohrabrujuće uoči dva ogleda s Kataloncima u Ligi prvaka, kao što je ohrabrujuća i igra Mourinhove momčadi koja je sve golove zabila unutar šesnaesterca, kao na malom nogometu. Kasnije u subotu i Barcelona igra svoj prvenstveni ogled protiv Osasune.