Nakon što je prošli vikend prekinuo post i zabio prvenstveni gol za Sporting Gijon nakon više od godine i pol, Mate Bilić je i ove nedjelje bio junak asturijske momčadi.

30.10.2011.
17:04

Sporting je na svome El Molinonu odigrao 1:1 protiv Athletic Bilbaa u 11. kolu španjolske Primere, a Bilić je bio strijelac izjednačujućeg pogotka u 71. minuti, samo šest minuta nakon što je ušao u igru.

Poslije jedne gužve David Barral mu je uspio gurnuti loptu, a bivši hrvatski reprezentativac je opalio s oko 25 metara, lopta je okrznula jednog igrača i završila u mreži.

Prije toga je vodstvo Baskima u 62. minuti donio Susaeta kojem je loptu glavom proslijedio Gaizka Toquero.

Biliću je ovo bio peti prvenstveni nastup ove sezone i drugi pogodak, a na kontu ima i jednu asistenciju. Sporting je, pak, nakon vrlo lošeg starta i treću utakmicu zaredom završio bez poraza. Zanimljivo, ovo je bio već četvrti uzastopni sudar ovih suparnika na El Molinonu koji je završio bez pobjednika.