Nogometaši istanbulskog Bešiktaša pobijedili su u prvoj utakmici šesnaestine finala Europske lige portugalsku Bragu na gostovanju 2:0.

14.2.2012.
21:21

Po domaću su momčad pogubni bili Portugalci, kojih su u turskoj momčadi čak četvorica: Manuel Fernandes, Simao Sabrosa, Ricardo Quaresma i Hugo Almeida. U 37. je minuti češki branič-veznjak Tomaš Sivok zabio nakon kornera koji je izveo Manuel Fernandes. Portugalski je veznjak također u 58. minuti sjajno u prostor proigrao sunarodnjaka Simaa Sabrosu, koji je postavio konačan rezultat.

http://www.dailymotion.com/embed/video/xonzac_braga-0-2-besiktas-highlights-footyroom-com_sport Portugalski klub, lanjski finalist natjecanja, tako je pred ispadanjem već u prvom krugu nokaut-faze ovosezonskog natjecanja. Uzvratna se utakmica igra 23. veljače u Istanbulu.

Rubin - Olympiacos 0:1 (David Fuster 71) Braga - Beşiktaş 0:2 (Sivok 37, Simao 58)