Počela je Copa America, po mnogima najuzbudljivije nogometno natjecanje na svijetu. Čast otvaranja prvenstva pripao je domaćim Argentincima koji se nisu proslavili protiv rastrčanih Bolivijaca.

2.7.2011.
13:59

Konačan rezultat bio je 1:1, a Gaučose je prekrasnim pogotkom u 75. minuti spasio Kun Aguero.

No, krenimo redom, Argentina je u prvom dijelu bila opasnija momčad na terenu. Uz mnoštvo prilika domaćina, na odmor se ipak otišlo s 0:0.

U drugom dijelu, argentinski izbornik Batista krenuo je ofenzivnije što mu se odmah na startu obilo o glavu. U 48. minuti Rojas je pogodio za iznenađujuće vodstvo gostiju.

Pritisak je na kraju urodio plodom, Sergio Aguero je u 75. minuti, samo pet minuta nakon što je ušao u igru, pogodio za izjednačenje.

Nakon što mu je Burdisso prsima spustio jednu ubačenu loptu, Maradonin zet je majstorskim udarcem iz voleja spasio svoju momčad.

"Moramo imati veći posjed lopte i biti snažniji u napadu, ali neću mijenjati ovaj sastav i vjerujem u njega", izjavio je Batista nakon utakmice.