Dok je većina reprezentacije igrala kvalifikacijske utakmice za Europsko i Svjetsko prvenstvo, Brazil i Meksiko odigrali su prijateljski susret.

12.10.2011.
18:57

Meksikanci su poveli već u 10. minuti susreta nakon katastrofalne pogreške brazilskog braniča Davida Luiza koji je ubačenu loptu Pabla Barerre, klizećim startom, skrenuo u vlastitu mrežu.

Do pred sam kraj poluvremena ništa se ozbiljnije nije događalo, a onda je u 44. minuti susreta u kaznenom prostoru Brazila srušen napadač Manchester Uniteda Chicharito, te sudac nije imao drugog izbora nego pokazati na bijelu točku.

Krivac za najstrožu kaznu bio je Dani Alves koji je prilikom tog prekršaja zaradio i drugi žuti karton pa je Brazil morao nastaviti igrati s igračem manje. Izvođač najstrože kazne bio je Andres Guardado čiji je udarac obranio brazilski vratar Jefferson.

Taman kada se činilo da će Meksiko uspjeti slaviti protiv peterostrukih prvaka svijeta ukazali su se Ronaldinho i Marcelo. Najprije je u 79., nekad najbolji nogometaš svijeta, pogodio za izjednačenje na 1-1, a samo četiri minute kasnije Marcelo je glavom zabio za potpuni preokret Brazila, i to s igračem manje.