Nakon sedam pobjeda i tri remija nogometaši Barcelone su još jednom podijelili bodove u Primeri ove sezone. U 12. kolu su odigrali neodlučeno 2:2 kod Athletica u Bilbau.

7.11.2011.
0:33

No, s tim jednim bodom može prvak Europe i Španjolske biti izuzetno sretan jer ga je ugrabio u 91. minuti. Tada je, naime, Lionel Messi postigao izjednačujući pogodak, odnosno, svoj četrnaesti u prvenstvu.

Imala je Barcelona grdnih problema na uvijek teškom gostovanju. Na kišom natopljenom travnjaku su se domaći igrači sjajno nosili, ali su, treba priznati, imali i dosta sreće prilikom postizanja drugog pogotka.

Tada je, u 80. minuti, Gerard Pique prevario vlastitog vratara Victora Valdesa i uveo svoju momčad u neprilike.

Prije toga je Athletic vodio i 1:0 golom Herrere u 20. minuti, ali je samo četiri minute kasnije Cesc Fabregas lijepo pucao glavom, zatresao domaću mrežu i time poništio vodstvo domaćina.

Barcelona je bila bolja, dominantnija i sastav s više prilika, no na kraju su spašavali i jedan bod na ovom gostovanju. Nakon ovakvog raspleta Real Madrid na vrhu ljestvice ima tri boda više od katalonske momčadi.