Barcelona je na svom Camp Nou osvojila trofej Joana Gampera visokom 5:0 pobjedom nad Napolijem, a svoj prvi gol za katalonskog velikana nakon povratka iz Arsenala postigao je i Cesc Fabregas.

23.8.2011.
13:39

Trener Barcelone Pep Guardiola u ovoj je utakmici dao priliku gotovo svim svojim igračima.

Osvajač španjolskog Superkupa započeo je susret u potpuno izmijenjenom sastavu od onog koji je krenuo u uzvrat protiv Reala na Camp Nou, a u prvih 11 su ostali samo Pique, Iniesta i Villa.

Prvu sjajnu akciju imali su gosti, a spektakularne škarice Cavanija sudac nije priznao zbog zaleđa.

Prvi Barcelonin gol zabio je Fabregas u 25. minuti nakon što je Anderson sjajno prošao po lijevoj strani i gurnuo ga u priliku koju nije mogao promašiti.

Šest minuta kasnije prednost je povećao Keita, a do kraja utakmice nadmoć i pobjedu potvrdili su Pedro (61) i Messi (65, 77).

"Barcelona nam je održala lekciju iz koje moramo puno naučiti. Napadali su nas čak i kada su vodili s 5:0. Bili smo u utakmici tek prvih pola sata. Čestitam Guardioli na gladi za pobjedom koju je usadio u svoje igrače", izjavio je nakon utakmice trener talijanskog kluba Walter Mazzarri.