Nogometni klub Barcelona drugi je finalist španjolskog Kupa kralja. Katalonski se klub pridružio Athletic Bilbau nakon što je s 2:0 na Nou Campu ispratio Valenciju.

8.2.2012.
23:30

Barcelona se plasirala u finale Kupa kralja sigurnom 2:0 pobjedom nad Valencijom, koja po prvi put nakon 15 uzastopnih utakmica polufinala Kupa kralja nije postigla pogodak.

Povela je Barca već u 16. minuti preko Cesca Fabregasa koji je tim pogotkom postao najbolji strijelac kluba u kupu ove sezone. Postigao je tri pogotka.

Na novi pogodak gledatelji su morali čekati sve do 81. minute. Xavi Hernandez zaključio je polufinalnu priču svojim drugim pogotkom sezone u Kupu kralja.

Spomenimo i da je svaki put u pet međusobnih polufinala ova dva kluba, pobjednik susreta bio taj koji je na kraju podigao trofej Španjolskog kupa. To u svakom slučaju nije dobra vijest za baskijski sastav (Athletic Bilbao) koji se dan ranije plasirao u finale, sveukupnom pobjedom 8:3 nad trećeligašem Mirandesom.